Makarská riviéra > Bluesun Hotel Neptun > 7denní > All Inclusive

Chorvatsko, Makarská riviéra, Bluesun Hotel Neptun, za <span>25.002</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 25.002    SLEVA 5%
  • All Inclusive
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 7 dnů
  • Termín – od 09.08.2024 do 15.08.2024

***Bluesun Hotel Neptun – Makarská riviéra (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.4/5, celkem hodnoceno 25x    Přečíst >>>

Bluesun Hotel Neptun se nachází mezi malebnými olivovými háji a borovicemi, dotýkajícími se pobřeží Jaderského moře s dlouhými oblázkovými plážemi. Hotel poskytuje pohodlné a moderní ubytování s možností bezplatného připojení k Wi-Fi. Vybavení hotelu zahrnuje restauraci, recepci s možností pronájmu trezorů, bar, společenské místnosti, obchod se suvenýry a výtah. Hosté mohou relaxovat v udržované zahradě s bazénem, který má i vestavěnou dětskou část, a využívat velkou terasu s lehátky a slunečníky u bazénu.

Ubytování v hotelovém komplexu se skládá z hlavní a vedlejší budovy, a všechny pokoje jsou nově zařízené s kabelovou TV, koupelnou se sprchou a balkonem. Stravování je zajištěno v rámci programu all inclusive, který zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Hosté si mohou dopřát odpolední občerstvení a půlnoční občerstvení. V nabídce jsou také různé nápoje od čepovaného piva po místní alkoholické nápoje.

Bluesun Hotel Neptun poskytuje různé služby pro hosty, včetně hlídání dětí, dětského klubu a večerního zábavního programu. K dispozici je také fitness centrum a multifunkční zasedací místnost. Hosté mohou využít sportovní centrum Slatina vedle hotelu, které nabízí různá sportoviště a rekreační zařízení. Hotel organizuje i výlety do zajímavých lokalit včetně přírodní rezervace Biokovo, poutního místa Medžugorie, a měst Split a Dubrovník. Pláž poblíž hotelu je oblázková a lehátka se slunečníky jsou k dispozici za poplatek.


Makarská riviéra a proč tam vyrazit na dovolenou

Makarská riviéra, která se nachází na dalmatském pobřeží Chorvatska, je region obdařený bohatou a rozmanitou geografickou a historickou krajinou. Rozkládá se podél přibližně 60 kilometrů pobřeží a zahrnuje řadu okouzlujících pobřežních měst a vesniček, jejichž centrálním uzlem je město Makarska. Region se nachází mezi jiskřivým Jaderským mořem na západě a impozantním pohořím Biokovo na východě, což vytváří dramatický kontrast mezi azurovými vodami a drsnými vrcholy. Blízkost přírodního parku Biokovo dělá z Makarské riviéry ráj pro outdoorové nadšence, který nabízí četné turistické a cyklistické stezky s úchvatnými výhledy na pobřeží.

Historicky má Makarská riviéra slavnou minulost, stopy lidského osídlení sahají až do starověku. Obývali ji Ilyrové, Řekové a Římané a zanechali po sobě archeologické pozůstatky a kulturní vlivy, které lze vidět dodnes. V průběhu staletí byl region ovlivněn různými říšemi, včetně Byzantinců, Benátčanů a osmanských Turků. Tato bohatá historie se odráží v okouzlující architektuře, historických kostelech a úzkých dlážděných uličkách ve městech jako Makarska a Baška Voda.

Pokud jde o počasí, Makarská riviéra má středomořské klima, které se vyznačuje horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Léta jsou hlavní turistickou sezónou, se spoustou slunečního svitu a průměrnými teplotami v rozmezí od 25 do 35°C. Toto klima vytváří dokonalé podmínky pro milovníky pláží a outdoorových nadšenců, zatímco jarní měsíce a počátek podzimu jsou také příjemným obdobím pro návštěvu, které nabízí méně lidí a mírnější teploty. Díky své ohromující geografii, bohaté historii a příznivému počasí je Makarská riviéra okouzlující destinací, která nabízí něco pro každého cestovatele.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na Makarské riviéře a blízkém okolí

Cestovní ruch je mízou Makarské riviéry a přitahuje návštěvníky z celého světa do své úžasné pobřežní krajiny a živého kulturního dědictví. Region zaznamenal v průběhu let neustálý nárůst popularity díky rozmanitým atrakcím a vřelé pohostinnosti svých obyvatel. Jedním z hlavních lákadel pro turisty jsou překrásné pláže riviéry, známé pro své křišťálově čisté vody a jedinečné kouzlo. Některé z výjimečných pláží na Makarské riviéře zahrnují Brelskou pláž Punta Rata, která je známá svou ikonickou skálou Brela a nedotčeným okolím. Nedaleká Baška Voda nabízí pláž Nikolina, místo vhodné pro rodiny se směsí oblázků a písku, zatímco Makarska se může pochlubit oblíbenou centrální pláží, ideální pro koupání a opalování s kulisou pulzující městské promenády.

Kromě Makarské riviéry nabízí region k prozkoumání množství pobřežních drahokamů. Proslulá dubrovnická pláž Banje, jižněji, poskytuje luxusní plážový zážitek s úžasným výhledem na historické hradby Starého Města. Směrem na sever od Makarské nabízí město Split písečné pobřeží Bacvice Beach, známé svou energickou atmosférou a plážovými bary. Na východě se Makarská riviéra rozšiřuje směrem k městu Split, což z ní činí pohodlnou základnu pro objevování četných pláží a zajímavostí dalmatského pobřeží, což zajišťuje, že cestující mohou zažít to nejlepší z krásy chorvatského pobřeží.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte při návštěvě Makarské riviéry minout

Makarská riviéra se vyznačuje kombinací historických památek a dechberoucích přírodních zajímavostí, které z ní činí fascinující destinaci pro cestovatele. Krásný kostel sv. Marka v barokním stylu je prominentní památkou v Makarské. Pochází z 18. století, jeho pozoruhodná architektura a zdobený interiér z něj činí povinnou návštěvu pro milovníky historie a umění. Minout byste neměli ani františkánský klášter nacházející se v srdci Makarské, který ukrývá zajímavé muzeum mušlí s rozsáhlou sbírkou mořských exemplářů. Samotný klášter se svým klidným nádvořím je dokladem bohaté historie regionu.

Pohoří Biokovo je přírodním zázrakem, který dominuje krajině Makarské riviéry. Cestovatelé se mohou vydat na malebnou jízdu do kopců, projíždět přírodním parkem Biokovo, aby dosáhli jeho nejvyššího vrcholu Sveti Jure. Panoramatické výhledy na Jaderské moře a okolní ostrovy z této vyhlídky jsou prostě úchvatné. Pláž Nugal, schovaná v odlehlé zátoce nedaleko Makarské, je skrytým klenotem. Je přístupný krátkou túrou přes borové lesy a jeho nedotčená krása s křišťálově čistou vodou a drsnými útesy z něj dělá oblíbené místo pro milovníky přírody. V blízkosti města Imotski, které není daleko od Makarské riviéry, se nachází jedinečná přírodní památka Modré jezero (Modro jezero). Tato pozoruhodná vodní plocha je známá svou fascinující modrou barvou a návštěvníci mohou prozkoumat okolní jeskyně a útesy. Za zmínku stojí také národní park Krka, který je sice o něco dále od Makarské riviéry, ale určitě se vyplatí vyrazit sem na jednodenní výlet. Vyznačuje se řadou kaskádových vodopádů, bujnou zelení a historickými vodními mlýny, které nabízejí možnost ponořit se do ohromující přírodní krásy regionu.

 

Makarská riviéra vám nabídne mnohem víc..

Při návštěvě Makarské riviéry v Chorvatsku existuje několik dalších zajímavých aspektů místní kultury, tradic a zážitků, které byste si neměli nechat ujít. Chorvatská kuchyně je nádhernou směsí středomořských a středoevropských vlivů a Makarská riviéra není výjimkou. Ochutnejte pokrmy z čerstvých mořských plodů, jako jsou grilované ryby a salát z chobotnic, v přímořských restauracích známých jako konobas. Nenechte si ujít místní specialitu pašticada, pomalu pečené hovězí jídlo podávané s noky. Dopřejte si k jídlu některé z místních vín a zakončete ho tradičními dezerty, jako je rožata, karamelový pudink.

Pokud jste na návštěvě v letních měsících, nezapomeňte se podívat na Makarské letní slavnosti. Tato akce představuje bohatý kulturní program koncertů, tanečních vystoupení, uměleckých výstav a tradiční dalmatské hudby. Je to skvělá příležitost, jak se ponořit do místní umělecké a zábavní scény. Určitě si také udělejte klidnou procházku historickým centrem Makarské s okouzlujícími dlážděnými uličkami a staletými budovami. Nenechte si ujít živý trh s ovocem a zeleninou, kde můžete ochutnat a zakoupit místní produkty, sýry a olivové oleje. Centrální náměstí, náměstí Kačić, je centrem aktivit s kavárnami a obchody, ideální pro sledování lidí.

Dejte se do řeči s přátelskými místními obyvateli a zkuste se zúčastnit některých jejich tradic a festivalů. Běžnou tradicí v regionu jsou například fešta neboli vesnické hody, kde se místní scházejí za jídlem, hudbou a tancem. Na Makarské riviéře se také slaví různé náboženské svátky, takže pokud máte možnost, připojte se k slavnostem a zažijte místní kulturu zblízka. Tyto kulturní a kulinářské zážitky, kromě dechberoucích přírodních krás a historických památek, zajistí, že vaše návštěva Makarské riviéry bude nejen vizuálně ohromující, ale také hluboce pohlcující a nezapomenutelná.

Věděli jste, že...

.. oblast kolem Makarské riviéry byla osídlena starověkými řeckými osadníky ve 4. století před naším letopočtem? Zanechali po sobě archeologické stopy, včetně zbytků starých zdí a keramiky, což oblasti dodalo historický význam.

.. je město Makarska domovem jedné z nejstarších meteorologických památek v Evropě, známé jako Makarský meteorologický kužel? Byl založen v roce 1912 a již více než století je cenným nástrojem pro místní pozorování počasí.

.. brelská pláž Punta Rata je známá nejen svou krásou, ale také Brelským kamenem, přírodní památkou připomínající sochu rybáře? Říká se, že když si při dotyku kamene vyslovíte přání, splní se vám.

.. doslova v centru Makarské je poloostrov sv. Petra, kde se nachází mj. starý františkánský klášter a kostel? Je to také ráj pro biologickou rozmanitost se vzácnými rostlinnými druhy a archeologickými nalezišti. Poloostrov nabízí klidný odpočinek od rušného města.

.. je pláž Nugal nejen skrytým klenotem známým pro svou samotu, ale má také tradici nudismu? Návštěvníci by si měli být vědomi toho, že oblečení je na této pláži volitelné, díky čemuž je mezi populárnějšími a konvenčnějšími plážemi v regionu tak vyjímečná.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142