Kvarner > Heritage Imperial (Ex Smart Selection) > 8denní > Polopenze

Chorvatsko, Kvarner, Heritage Imperial (Ex Smart Selection), za <span>10.276</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 10.276    SLEVA 15%
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 09.10.2024 do 16.10.2024
  • FIRST MINUTE

*****Heritage Imperial (Ex Smart Selection) – Kvarner (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Heritage Hotel Imperial je luxusní hotel kompletně zrekonstruovaný a nachází se v centru Opatije, v blízkosti pobřežní promenády. Umístěn v historické budově, je druhým nejstarším hotelem na Jadranu, nabízejícím kombinaci moderních prvků a historického šarmu.

Vybavení hotelu zahrnuje recepci, restauraci, aperitiv bar, kavárnu a konferenční sál Golden Hall pro až 300 osob. Hosté mohou využívat obchod se suvenýry, výtah, Wi-Fi a parkoviště (za poplatek s omezeným počtem míst).

Ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou poskytuje pohodlí a moderní vybavení, včetně SAT TV, minibaru, sejfu, telefonu, fénů a Wi-Fi. Některé pokoje označené jako "Loft" se nacházejí v podkroví a mají střešní okna. Hosté mají k dispozici papuče a župan pro wellness relaxaci.

Hotelové zařízení zahrnuje wellness s finskou saunou, tureckými lázněmi, vířivkou a relaxační zónou. Dále jsou k dispozici masáže, fitness a možnost Nordic walking (hole k zapůjčení zdarma, dle dostupnosti).

Stravování je zajištěno formou polopenze s bohatým bufetovým podáváním snídaně a večeře. Pláž Slatina je veřejná a nachází se asi 100 metrů od hotelu, nabízí betonové platy a možnost pronájmu lehátek a slunečníků za poplatek.

Doplňkové informace zahrnují parkování za poplatek 25 EUR/den a pobytovou taxu cca 2 EUR/os./den, která se platí na místě. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici slevy, a to včetně možnosti ubytování dítěte do 3 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu. Hotel rovněž nabízí volitelné doplatky, včetně cestovního pojištění, dětské postýlky zdarma, nebo možnosti pobytu se psem za poplatek 29 EUR/den, platbu lze provést na místě.


Kvarner je malebný region nacházející se v severní části Chorvatska, rozkládající se mezi pevninou země a nádherným pobřežím Jaderského moře. Tento pobřežní klenot se vyznačuje rozmanitou geografií, která zahrnuje podmanivou směs drsné pobřežní krajiny a zelených ostrovů. Kvarnerský záliv, po kterém je region pojmenován, je výraznou dominantou se svými temně modrými vodami rozprostírajícími se mezi Istrijským poloostrovem a severním chorvatským pobřežím. Jedinečná poloha regionu ho staví na křižovatku střední Evropy a Středomoří, což vede k harmonickému spojení kultur, tradic a kulinářských vlivů.

Jedním z nejvýraznějších geografických rysů Kvarneru je jeho sbírka okouzlujících ostrovů, jako jsou Krk, Cres a Rab, z nichž každý má své osobité kouzlo. Tyto ostrovy nabízejí rozmanitou škálu terénů, od bujných lesů a zvlněných kopců až po skryté zátoky a nedotčené pláže, což z nich dělá oblíbené destinace pro outdoorové nadšence i pro milovníky pláží. Kromě toho dramatické pohoří Velebit, které hraničí s Kvarnerem na východě, poskytuje úžasnou kulisu a příležitosti pro pěší turistiku a objevování, což přispívá k geografickému přitažlivosti regionu. Celkově strategická poloha Kvarneru, zasazená mezi Jaderským mořem a chorvatskou pevninou, z něj dělá podmanivou destinaci pro cestovatele, kteří hledají jak přírodní krásy, tak kulturní zážitky.


Prohlédnout více fotografií >>>


Bohaté kulturní dědictví Kvarneru je odrazem jeho rozmanité historie, kterou v průběhu staletí utvářely různé civilizace a vlivy. V průběhu své historie byl Kvarner obýván Ilyry, Římany, Byzantinci, Benátčany, Rakousko-Uhersky a dalšími. Tato dynamická minulost zanechala hluboký otisk v kultuře, architektuře a tradicích regionu. Historická města Rijeka, Opatija a Senj svědčí o tomto sloučení vlivů a představují řadu architektonických stylů, od baroka a gotiky až po rakousko-uherskou velkolepost. Kulinářská scéna regionu také odráží jeho multikulturní dědictví s fúzí středomořských a středoevropských chutí, díky čemuž je Kvarner pro návštěvníky gastronomickým požitkem.

Kvarnerský kulturní gobelín přesahuje jeho architekturu a kuchyni. V regionu se konají četné festivaly a akce oslavující jeho rozmanité dědictví, včetně tradičních hudebních a tanečních vystoupení, stejně jako folklorních festivalů, které předvádějí zvyky a tradice jeho obyvatel. Kvarnerské kulturní instituce, jako jsou muzea a galerie, navíc nabízejí hlubší vhled do jeho historického a uměleckého vývoje. Všechny tyto prvky se spojují, aby vytvořily pulzující a jedinečnou kulturní atmosféru, díky čemuž je Kvarner destinací, která podmanivým způsobem spojuje historii, umění a tradice.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch je na Kvarneru prosperujícím odvětvím, které přitahuje návštěvníky z celého světa, aby prozkoumali jeho rozmanité atrakce a přírodní krásy. Jedním z hlavních taháků regionu je jeho úžasné pobřeží a malebné pláže. Kvarnerská riviéra se může pochlubit množstvím oblázkových a písečných pláží, které nabízejí křišťálově čistou vodu a klidnou atmosféru pro opalování a koupání. Některé z výjimečných plážových destinací zahrnují opatijskou promenádu Lungomare, idylickou pláž v Rabacu a skryté zátoky na ostrovech Cres a Krk. Milovníci vodních sportů si mohou dopřát aktivity, jako je plachtění, windsurfing a potápění, a to díky příznivému klimatu a čistému moři v regionu.

Kvarner kromě svých pláží nabízí širokou škálu míst a atrakcí, které musíte vidět. Město Rijeka, největší městské centrum regionu, je kulturním a historickým centrem se svými zajímavými muzei, živou scénou pouličního umění a rušným nábřežím. Opatija, často označovaná jako „Perla Jadranu“, je známá pro svou elegantní architekturu, krásné parky a bohatou historii jako oblíbená destinace evropské aristokracie v 19. století. Nedaleký přírodní park Učka láká milovníky přírody svými turistickými stezkami, panoramatickými vyhlídkami a rozmanitou flórou a faunou. Kromě toho je nutností návštěva okouzlujících ostrovů Krk, Cres a Lošinj, z nichž každý nabízí svůj jedinečný charakter, od starobylých měst až po bujné lesy a podmanivý mořský život. Tyto atrakce spolu s mnoha dalšími dělají z Kvarneru pozoruhodnou destinaci, která plynule spojuje přírodní krásy a kulturní bohatství a zajišťuje nezapomenutelný zážitek z cestování.

 

Kvarner nabízí živý kalendář aktivit a akcí po celý rok, které uspokojí širokou škálu zájmů. Jednou z nejslavnějších událostí v regionu je Rijecký karneval, který zahajuje sváteční sezónu barevnými průvody, propracovanými kostýmy a živými pouličními párty. Tento velkolepý karneval, hluboce zakořeněný v místní tradici, přitahuje tisíce návštěvníků a poskytuje pohlcující kulturní zážitek.

Pro outdoorové nadšence nabízí Kvarner dostatek příležitostí k dobrodružství. Turistické a cyklistické stezky křižují malebnou krajinu přírodního parku Učka, zatímco okolní ostrovy nabízejí vynikající podmínky pro plachtění, jízdu na kajaku a šnorchlování. Kvarnerský záliv je také oblíbeným místem pro jachting a regaty a přitahuje nadšence plachtění z celého světa.

Milovníci kultury najdou v průběhu roku řadu hudebních festivalů, uměleckých výstav a divadelních představení s akcemi jako Opatija Film Festival a Rijeka Summer Nights Festival místních i mezinárodních talentů. Kulinární scéna regionu navíc ožívá festivaly jídla oslavujícími čerstvé mořské plody, lanýže a místní vína. Ať už máte zájem o kulturní vyžití, outdoorová dobrodružství nebo gastronomické požitky, rozmanitá škála aktivit a akcí na Kvarneru zajišťuje, že si každý najde něco, co si užije.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142