Kvarner > Uvala Scott > 8denní > Polopenze

Chorvatsko, Kvarner, Uvala Scott, za <span>7.540</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 7.540
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 27.07.2024 do 03.08.2024
  • LAST MINUTE

**Uvala Scott – Kvarner (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4/5, celkem hodnoceno 70x    Přečíst >>>

Turistický komplex Uvala Scott, situovaný v zátoce Dubno přibližně 1 km od Kraljevice na Kvarneru, představuje ideální destinaci pro dovolenou. Komplex zahrnuje hlavní budovy a přibližně 11 bungalovů a nachází se přímo u pláže s betonovými plochami a přímým přístupem do moře, s výhledem na záliv Dubno. Pláž je vzdálena od 50 do 500 metrů, a hosté mohou využít turistický vláček nebo minibus, které denně jezdí do Kraljevice a zpět (v období od 1.7. do 31.8.).

Vybavení komplexu zahrnuje vstupní halu s 24hodinovou recepcí, směnárnou, bankomatem, lobby barem, restaurací, plážovým barem, kavárnou, obchodem se suvenýry, minimarketem, společenskou místností s TV, internetovým koutkem, prádelnou, čistírnou, parkovištěm a saunou. Sportovní vyžití zajišťují multifunkční hřiště, herna, minigolf a možnosti vodních sportů na pláži.

Ubytování je poskytováno v 298 pokojích a 19 apartmánech. Pokoje jsou jednoduše zařízeny s vlastní koupelnou, balkónem a některé z nich mají i klimatizaci. Apartmány jsou vhodné pro 4 osoby a disponují ložnicí, obývacím pokojem s rozkládacím gaučem, kuchyňským koutem a vlastní koupelnou.

Stravování je možné formou bufetu nebo s možností vlastního vaření, přičemž polopenze je zahrnuta v ceně pobytu u pokojů. Komplex nabízí animační programy pro děti i dospělé, a hosté mohou využívat širokou škálu aktivit včetně stolního tenisu, kulečníku, minigolfu, plážového volejbalu a různých vodních sportů (za poplatek).

Pláž s betonovými plochami a možností vstupu do moře je přímo u komplexu, s lehátky a slunečníky k dispozici za poplatek. Pro děti jsou k dispozici upravené štěrkovo-pískové plochy s pozvolným vstupem do vody. Na pláži se také nachází bufet a konoba. Doporučuje se využít nabídku vodních sportů od místních poskytovatelů.


Kvarner je malebný region nacházející se v severní části Chorvatska, rozkládající se mezi pevninou země a nádherným pobřežím Jaderského moře. Tento pobřežní klenot se vyznačuje rozmanitou geografií, která zahrnuje podmanivou směs drsné pobřežní krajiny a zelených ostrovů. Kvarnerský záliv, po kterém je region pojmenován, je výraznou dominantou se svými temně modrými vodami rozprostírajícími se mezi Istrijským poloostrovem a severním chorvatským pobřežím. Jedinečná poloha regionu ho staví na křižovatku střední Evropy a Středomoří, což vede k harmonickému spojení kultur, tradic a kulinářských vlivů.

Jedním z nejvýraznějších geografických rysů Kvarneru je jeho sbírka okouzlujících ostrovů, jako jsou Krk, Cres a Rab, z nichž každý má své osobité kouzlo. Tyto ostrovy nabízejí rozmanitou škálu terénů, od bujných lesů a zvlněných kopců až po skryté zátoky a nedotčené pláže, což z nich dělá oblíbené destinace pro outdoorové nadšence i pro milovníky pláží. Kromě toho dramatické pohoří Velebit, které hraničí s Kvarnerem na východě, poskytuje úžasnou kulisu a příležitosti pro pěší turistiku a objevování, což přispívá k geografickému přitažlivosti regionu. Celkově strategická poloha Kvarneru, zasazená mezi Jaderským mořem a chorvatskou pevninou, z něj dělá podmanivou destinaci pro cestovatele, kteří hledají jak přírodní krásy, tak kulturní zážitky.


Prohlédnout více fotografií >>>


Bohaté kulturní dědictví Kvarneru je odrazem jeho rozmanité historie, kterou v průběhu staletí utvářely různé civilizace a vlivy. V průběhu své historie byl Kvarner obýván Ilyry, Římany, Byzantinci, Benátčany, Rakousko-Uhersky a dalšími. Tato dynamická minulost zanechala hluboký otisk v kultuře, architektuře a tradicích regionu. Historická města Rijeka, Opatija a Senj svědčí o tomto sloučení vlivů a představují řadu architektonických stylů, od baroka a gotiky až po rakousko-uherskou velkolepost. Kulinářská scéna regionu také odráží jeho multikulturní dědictví s fúzí středomořských a středoevropských chutí, díky čemuž je Kvarner pro návštěvníky gastronomickým požitkem.

Kvarnerský kulturní gobelín přesahuje jeho architekturu a kuchyni. V regionu se konají četné festivaly a akce oslavující jeho rozmanité dědictví, včetně tradičních hudebních a tanečních vystoupení, stejně jako folklorních festivalů, které předvádějí zvyky a tradice jeho obyvatel. Kvarnerské kulturní instituce, jako jsou muzea a galerie, navíc nabízejí hlubší vhled do jeho historického a uměleckého vývoje. Všechny tyto prvky se spojují, aby vytvořily pulzující a jedinečnou kulturní atmosféru, díky čemuž je Kvarner destinací, která podmanivým způsobem spojuje historii, umění a tradice.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch je na Kvarneru prosperujícím odvětvím, které přitahuje návštěvníky z celého světa, aby prozkoumali jeho rozmanité atrakce a přírodní krásy. Jedním z hlavních taháků regionu je jeho úžasné pobřeží a malebné pláže. Kvarnerská riviéra se může pochlubit množstvím oblázkových a písečných pláží, které nabízejí křišťálově čistou vodu a klidnou atmosféru pro opalování a koupání. Některé z výjimečných plážových destinací zahrnují opatijskou promenádu Lungomare, idylickou pláž v Rabacu a skryté zátoky na ostrovech Cres a Krk. Milovníci vodních sportů si mohou dopřát aktivity, jako je plachtění, windsurfing a potápění, a to díky příznivému klimatu a čistému moři v regionu.

Kvarner kromě svých pláží nabízí širokou škálu míst a atrakcí, které musíte vidět. Město Rijeka, největší městské centrum regionu, je kulturním a historickým centrem se svými zajímavými muzei, živou scénou pouličního umění a rušným nábřežím. Opatija, často označovaná jako „Perla Jadranu“, je známá pro svou elegantní architekturu, krásné parky a bohatou historii jako oblíbená destinace evropské aristokracie v 19. století. Nedaleký přírodní park Učka láká milovníky přírody svými turistickými stezkami, panoramatickými vyhlídkami a rozmanitou flórou a faunou. Kromě toho je nutností návštěva okouzlujících ostrovů Krk, Cres a Lošinj, z nichž každý nabízí svůj jedinečný charakter, od starobylých měst až po bujné lesy a podmanivý mořský život. Tyto atrakce spolu s mnoha dalšími dělají z Kvarneru pozoruhodnou destinaci, která plynule spojuje přírodní krásy a kulturní bohatství a zajišťuje nezapomenutelný zážitek z cestování.

 

Kvarner nabízí živý kalendář aktivit a akcí po celý rok, které uspokojí širokou škálu zájmů. Jednou z nejslavnějších událostí v regionu je Rijecký karneval, který zahajuje sváteční sezónu barevnými průvody, propracovanými kostýmy a živými pouličními párty. Tento velkolepý karneval, hluboce zakořeněný v místní tradici, přitahuje tisíce návštěvníků a poskytuje pohlcující kulturní zážitek.

Pro outdoorové nadšence nabízí Kvarner dostatek příležitostí k dobrodružství. Turistické a cyklistické stezky křižují malebnou krajinu přírodního parku Učka, zatímco okolní ostrovy nabízejí vynikající podmínky pro plachtění, jízdu na kajaku a šnorchlování. Kvarnerský záliv je také oblíbeným místem pro jachting a regaty a přitahuje nadšence plachtění z celého světa.

Milovníci kultury najdou v průběhu roku řadu hudebních festivalů, uměleckých výstav a divadelních představení s akcemi jako Opatija Film Festival a Rijeka Summer Nights Festival místních i mezinárodních talentů. Kulinární scéna regionu navíc ožívá festivaly jídla oslavujícími čerstvé mořské plody, lanýže a místní vína. Ať už máte zájem o kulturní vyžití, outdoorová dobrodružství nebo gastronomické požitky, rozmanitá škála aktivit a akcí na Kvarneru zajišťuje, že si každý najde něco, co si užije.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *