Novigrad > Apartmán Ida > 8denní > Bez stravy

Chorvatsko, Novigrad, Apartmán Ida, za <span>8.090</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 8.090
  • Bez stravy
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 13.07.2024 do 20.07.2024

*****Apartmán Ida – Novigrad (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Apartmán Ida se nachází v soukromé vile na kraji města Novigrad, což poskytuje klidné a příjemné prostředí pro hosty. V okolí vily jsou dostupné potřebné služby, včetně obchodu, restaurací a směnárny, což usnadňuje pohodlný pobyt.

Ubytování je k dispozici ve formě klimatizovaného studia pro 2 osoby o velikosti cca 25 m2. Studio je vybaveno malým kuchyňským koutem, sprchou a WC, SAT TV, Wi-Fi připojením a terasou. Nachází se v přízemí vily, což znamená snadný přístup a pohodlný pobyt.

Hosté mohou využívat různé možnosti sportovního vyžití podle místní nabídky, a to včetně půjčovny kol a vodních sportů. Pláž je vzdálena pouhých 50 metrů a nabízí kamenité a betonové plochy s možností využití sprch na pláži.

Stravování je v tomto ubytování vlastní, což poskytuje flexibilitu pro hosty. Důležité informace zahrnují skutečnost, že ručníky nejsou součástí vybavení apartmánů, ale parkování u vily je k dispozici. Přihlašovací poplatek ve výši cca 10 EUR na osobu za pobyt se platí jednorázově na místě.

Cena ubytování zahrnuje spotřebu vody a energie, výměnu ložního prádla 1x týdně, závěrečný úklid a pobytovou taxu. Volitelné doplatky zahrnují cestovní pojištění a možnost pobytu s malým psem (max. do 7 kg) za poplatek cca 15 EUR za den.


NOVIGRAD

Novigrad má ideální polohu na západním pobřeží Istrijského poloostrova v Chorvatsku a nabízí malebnou směs pobřežní krásy a svěží krajiny vnitrozemí. Toto pobřežní město leží na pobřeží Jaderského moře a poskytuje obyvatelům a návštěvníkům úžasný výhled na moře a snadný přístup k písečným a skalnatým plážím. Strategická poloha Novigradu hrála významnou roli v jeho historii, protože byl důležitým přístavem pro námořní obchod během římské éry a benátského období. Město je obklopeno zelenou krajinou, včetně vinic, olivových hájů a lesů, což z něj dělá perfektní destinaci pro outdoorové nadšence a milovníky přírody. Různorodá geografie regionu nabízí příležitosti k aktivitám, jako je pěší turistika, cyklistika a objevování jeskyní, jako je jeskyně Baredine, známá pro své spletité podzemní útvary.

Historie Novigradu sahá až do starověku, kdy byl znám jako Neapolis, důležitá římská osada. V průběhu staletí několikrát změnil majitele, za byzantské, benátské a habsburské nadvlády. Jeho historický odkaz je viditelný v dobře zachovalém středověkém centru města se zbytky starověkých hradeb, kostelů a okouzlujících úzkých uliček. Vliv benátské architektury je zvláště výrazný v designu města, což mu dodává osobitý charakter. Novigrad také přijal své bohaté rybářské dědictví, které je oslavováno každoročními událostmi, jako je Gnam Gnam Festival, kde mohou návštěvníci ochutnat místní mořské pochoutky. Město má středomořské klima s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Toto podnebí z něj dělá ideální destinaci pro milovníky slunce a je známé svým příjemným počasím, což z něj činí celoroční atrakci pro cestovatele, kteří chtějí poznat krásy pobřežního Chorvatska.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch je prosperujícím odvětvím v Novigradu a jeho okolním regionu a přitahuje návštěvníky svou bohatou historií, úžasnou krajinou a krásou pobřeží. Samotný Novigrad nabízí řadu atrakcí, včetně zachovalého historického centra města, kulturních akcí a řady rekreačních aktivit. Okouzlující městský přístav, lemovaný restauracemi a kavárnami s mořskými plody, je centrem pro místní i turisty, kde si mohou vychutnat lahůdky Jadranu, od čerstvých mořských plodů po místní vína. Četné možnosti ubytování v Novigradu, od rodinných penzionů po moderní hotely a letoviska, uspokojí různorodou škálu cestovatelů a zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

Pokud jde o pláže, Novigrad a jeho blízký region nabízí výběr krásných pobřežních míst. Některé pozoruhodné pláže v Novigradu zahrnují pláž Karpinjan, pláž Mareda a pláž Sirena. Pláž Karpinjan, která se nachází jen kousek od centra města, je oblázková pláž známá pro svou čistou vodu a rodinnou atmosféru. Pláž Mareda na předměstí Novigradu se může pochlubit směsí oblázků a betonových ploch, díky čemuž je oblíbená pro opalování a vodní sporty. Pláž Sirena, která se nachází v kempu Sirena, je klidnou možností se stínem borovic a uvolněnou atmosférou. Za Novigradem mohou návštěvníci prozkoumat nedaleké skvosty, jako je pláž Lanterna, která je součástí poloostrova Lanterna, který je známý svými nedotčenými úseky pobřeží a zařízeními pro vodní sporty. Tyto pláže nabízejí návštěvníkům dokonalou kombinaci relaxace, rekreace a úžasného pozadí Jaderského moře.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Co se týče historických památek, samotný Novigrad je prodchnutý historií a jedním z nejvýznamnějších prvků jsou zachovalé středověké městské hradby, které obklopují město. Tyto zdi, původně postavené během římských dob a rozšířené ve středověku, slouží jako svědectví o dlouhé a slavné minulosti Novigradu. Návštěvníci se mohou klidně procházet podél těchto hradeb a užívat si panoramatické výhledy na město a ohromující Jaderské moře. Dalším historickým klenotem je muzeum Lapidárium, které sídlí v kostele sv. Agáty. Toto muzeum je domovem působivé sbírky starověkých kamenných památek a nápisů, které poskytují podmanivý pohled do historie regionu, zejména během římského a raně křesťanského období.

Region Novigrad je také ozdoben pozoruhodnými přírodními památkami. Jedním z pozoruhodných míst je Limský záliv, často označovaný jako Limský fjord, i když je to technicky ria (údolí ponořené řeky). Tato malebná zátoka, která se nachází kousek od Novigradu, se vyznačuje strmými vápencovými útesy, bujnou zelení a nedotčenými vodami. Výlety lodí jsou oblíbeným způsobem, jak prozkoumat Limský záliv, který nabízí možnost pozorovat rozmanitou flóru a faunu v tomto jedinečném ekosystému, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky přírody a fotografy. Dalším úchvatným přírodním zázrakem v této oblasti je jeskyně Baredine. Tento jeskynní systém, který se nachází nedaleko Novigradu, je známý svými spletitými stalaktity, stalagmity, podzemními jezery a komorami. Prohlídky s průvodcem poskytují návštěvníkům příležitost vydat se do fascinujícího podzemního světa a nabízejí skutečně jedinečný zážitek pro ty, kteří jsou fascinováni geologií a jeskynními útvary.

 

Novigrad je známý svými bohatými kulinářskými tradicemi a jedním z nejlepších způsobů, jak se ponořit do místních chutí, je prozkoumat městské restaurace a konoby (taverny). Mořské plody zaujímají ústřední místo v kuchyni Novigradu a nemůžete odejít, aniž byste ochutnali pokrmy, jako jsou čerstvé grilované ryby, krabi a tradiční istrijská dušená jídla z mořských plodů. Spárujte své jídlo se sklenkou místního vína Malvasia nebo Teran a vychutnejte si chutě regionu. Kromě toho si nenechte ujít příležitost ochutnat lanýžová jídla, protože Istrie je svými lanýži známá a Novigrad hostí lanýžové festivaly, které oslavují tento gastronomický požitek.

Novigrad je centrem kulturních akcí a festivalů a vaše návštěva se může shodovat s některými z těchto oslav. Vrcholem je Gnam Gnam Festival, který se koná na začátku léta a představuje širokou škálu pokrmů z mořských plodů. Mašunadský karneval, tradiční istrijský karneval, je další živou akcí, která představuje místní zvyky a folklór. Novigradský letní karneval a Novigrad Jazz Festival přitahují návštěvníky z daleka a nabízejí hudbu a zábavu pro všechny chutě.

Kromě již zmíněných městských hradeb a muzea Lapidária byste měli prozkoumat historickou architekturu Novigradu. Farní kostel sv. Pelagia s výraznou zvonicí nesmí chybět. V budovách Novigradu jsou patrné středověké a benátské vlivy, které poskytují podmanivý pohled do jeho minulosti. Projděte se úzkými uličkami starého centra města a objevíte okouzlující náměstí, starobylé kamenné domy a malebné řemeslné obchody.


Věděli jste, že...

.. uvnitř kostela sv. Pelagia v Novigradu se nachází posvátný kámen, o kterém se předpokládá, že má léčivé vlastnosti? Místní obyvatelé i návštěvníci na tento kámen po staletí přikládali ruce a hledali útěchu a dobré zdraví.

.. i když má Novigrad sice bohatou historii, tak že byl pod nadvládou Benátek téměř 500 let? Tento vliv je stále patrný v architektuře, uspořádání a kulturních zvyklostech města.

.. je Novigradský záliv známý chovem slávek? Čisté a na živiny bohaté vody poskytují ideální prostředí pro pěstování slávek a tyto čerstvé pochoutky si můžete vychutnat v místních pokrmech z mořských plodů.

.. název „Novigrad“ v chorvatštině znamená „nové město“? Historie města však sahá až do starověku, takže název je poněkud paradoxní.

.. během archeologických vykopávek v Novigradu byla odkryta římská mozaiková podlaha, která je považována za součást římské vily? Tento objev poskytuje fascinující pohled do dávné minulosti města.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142