Lošinj > Vitality Punta > 14denní > Snídaně

Chorvatsko, Lošinj, Vitality Punta, za <span>36.829</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 36.829
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 14 dnů
  • Termín – od 26.08.2024 do 08.09.2024

****Vitality Punta – Lošinj (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Hotel Vitality Punta je oblíbeným hotelem na ostrově Lošinj v Chorvatsku, který byl nově zrekonstruován v roce 2012. Nachází se na kraji města Punta, kaskádovitě nad mořem a nabízí krásný výhled na moře a okolní krajinu. Pláž, označená modrou vlajkou za čistotu, je vzdálená pouhých 100 metrů od hotelu. Hotel je vzdálený přibližně 500 metrů od centra města, kde najdete obchody, restaurace a bary. Město Mali Lošinj je vzdálené asi 3 km.

Hotel disponuje širokým spektrem vybavení, včetně vstupní haly s recepcí, lobby barem, bazénem s mořskou vodou, terasou a mnoha dalšími zařízeními. Wellness centrum nabízí různé procedury, masáže a lázeňské terapie. Pro sportovce jsou k dispozici tenisové kurty, tělocvična a možnosti pro vodní sporty na pláži. Hotel také organizuje animační programy pro děti i dospělé.

Ubytování v hotelu zahrnuje moderně zařízené pokoje a apartmány s vlastní koupelnou, satelitní TV, telefonem, trezorem a klimatizací. Všechny pokoje jsou nekuřácké a je možné si pronajmout dětskou postýlku za poplatek. Strava v hotelu je podávána formou bufetu a zahrnuje snídaně a večeře. Hotel také nabízí dietní, bezlepkové, regionální a vegetariánské pokrmy. Vzhledem k poloze hotelu u moře můžete očekávat čerstvé mořské produkty.

Krásná oblázková pláž se nachází přímo pod hotelem a je ideální pro plavce. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma, ale v omezeném množství. Na pláži můžete také využít vodní sporty od místních poskytovatelů.


Lošinj a proč tam vyrazit na dovolenou

Lošinj, usazený v severním Jaderském moři, je součástí souostroví Kvarnerský záliv v Chorvatsku. Geograficky je ostrov charakteristický svým kopcovitým terénem pokrytým bujnou středomořskou vegetací, včetně borových lesů, olivových hájů a aromatických bylin. Jeho pobřeží je poseté četnými zátokami, zátokami a malebnými plážemi, což z něj dělá útočiště pro ty, kteří hledají odpočinek u moře. Lošinj má výhodnou polohu v blízkosti dalších významných chorvatských ostrovů, jako je Cres a Krk, což z něj činí strategickou námořní lokalitu.

Historie ostrova je bohatá a rozmanitá a její dědictví sahá až do starověku. Lošinj byl kdysi osídlen Liburny, starověkým ilyrským kmenem, než se stal součástí Římské říše. V průběhu staletí byl pod vlivem různých panovníků, včetně Benátčanů a Habsburků. Jeho historická města a vesnice svědčí o této bohaté minulosti se zachovalou architekturou a kulturními památkami. V 19. století získal Lošinj slávu jako lázeňské středisko, které přitahovalo návštěvníky hledající léčebné výhody mírného klimatu a voňavého vzduchu, což je tradice, která pokračuje dodnes s průmyslem wellness turistiky. Ostrov má také silné námořní dědictví s dlouhou historií rybolovu a stavby lodí.

Lošinj má příjemné středomořské klima s mírnými, vlhkými zimami a teplými, suchými léty. Toto klima je přičítáno chráněné poloze ostrova v Kvarnerském zálivu, která poskytuje ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Léta jsou ideální pro plážové a outdoorové aktivity, s teplotami v průměru kolem 26-30°C. Zimy, i když jsou chladnější, zůstávají ve srovnání s kontinentální Evropou relativně mírné a teploty zřídka klesají pod bod mrazu. Toto příznivé klima v kombinaci s úžasnou přírodní krásou ostrova učinilo z Lošinje celoroční destinaci pro cestovatele, kteří hledají směs relaxace, wellness a outdoorového dobrodružství v historicky a geograficky fascinujícím prostředí.


Prohlédnout více fotografií >>>


Pláže na ostrově Lošinj a okolí

Cestovní ruch hraje klíčovou roli v ekonomice Lošinje a přitahuje návštěvníky z celé Evropy i mimo ni. Přitažlivost ostrova spočívá v jeho přírodních krásách, wellness nabídkách a různých outdoorových aktivitách. Mali Lošinj, největší město na ostrově, slouží jako pulzující centrum pro turisty, které nabízí řadu ubytování, restaurací a kulturních atrakcí. Návštěvníci si mohou prohlédnout muzeum Apoxyomenos, věnované dobře zachovalé starověké řecké soše, nebo se jen tak procházet po okouzlujících uličkách a pobřežních promenádách. Ostrovní lázeňská střediska a wellness centra poskytují oázu pro relaxaci s procedurami založenými na terapeutických výhodách ostrovního čistého vzduchu a vonných bylin. Outdooroví nadšenci mohou chodit na túry, jezdit na kole nebo plachtit, zatímco potápěči mohou prozkoumat bohatý mořský život pod průzračnými vodami Jadranu.

Lošinj je také obklopen několika nedotčenými plážemi a zátokami, které uspokojí různé preference. Mezi některé pozoruhodné pláže na ostrově patří pláž Cikat, známá pro své křišťálově čisté vody a zařízení pro vodní sporty, a pláž Sunčana Bay, klidné místo orámované borovicemi. Nedaleko na ostrově Cres se nachází pláž Lubenice, odlehlá a ohromující oblázková pláž na vrcholcích dramatických útesů. Na sousedním ostrově Krk navíc najdete oblíbenou pláž Baška, dlouhou oblázkovou pláž s živou promenádou. Tyto pláže nabízejí příležitosti ke koupání, opalování a užívání si středomořského slunce, díky čemuž je Lošinj a jeho okolní ostrovy ideální destinací pro milovníky pláží.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Památky, které nesmíte minout, když zavítáte na Lošinj

Lošinj a jeho okolní region nabízí návštěvníkům k prozkoumání směs historických, kulturních a podmanivých přírodních památek. V muzeu Apoxyomena (Mali Lošinj) se nachází pozoruhodná starořecká bronzová socha známá jako Apoxyomenos. Tato socha, objevená ve vodách poblíž Lošinje, je jedním z nejlépe zachovaných příkladů starověkého řeckého umění a poskytuje fascinující pohled do bohaté historie ostrova. Město Osor ležící na sousedním ostrově Cres je také domovem působivé archeologické sbírky. Sbírka obsahuje artefakty a sochy z římských dob, které ukazují historický význam ostrova jako obchodního centra ve starověku.

Modrá jeskyně, která se nenachází na samotném Lošinji, je přírodním zázrakem v nedalekém regionu, který musíte vidět. Tato mořská jeskyně, která se nachází na ostrově Biševo, dostupná plavbou lodí, je známá svými ohromujícími modrými světélkujícími vodami. Souhra slunečního světla a vody vytváří uvnitř jeskyně fascinující, nadpozemsky modrou záři. Vranské jezero je největší přírodní sladkovodní jezero na chorvatských jadranských ostrovech a nachází se na ostrově Cres nedaleko Lošinje. Je to útočiště pro pozorovatele ptactva a milovníky přírody a nabízí turistické a cyklistické stezky přes bujné lesy a mokřady. Okolí jezera je domovem rozmanité flóry a fauny, což z něj dělá vynikající místo pro ekoturistiku a pozorování divoké zvěře.

Malebná promenáda v Mali Lošinj sice není tradiční přírodní památkou, ale nabízí úžasný výhled na okolní pobřeží s bujnou vegetací, která se setkává s křišťálově čistými vodami Jadranu. Je to klidné místo, kde se můžete klidně procházet a kochat se přírodními krásami ostrova. Tyto historické památky a přírodní divy poskytují návštěvníkům Lošinje a jeho sousedních ostrovů rozmanitou škálu atrakcí, které jim umožňují ponořit se do bohaté historie regionu a ocenit jeho dechberoucí přírodní krajinu.

 

Lošinj vám nabídne mnohem víc..

Chorvatská kuchyně je rozmanitá a ovlivněná různými regiony a Lošinj není výjimkou. Milovníci mořských plodů najdou množství čerstvých úlovků, včetně ryb, chobotnic a měkkýšů. Vyzkoušejte místní specialitu , lahodný rybí guláš připravený s rajčaty, česnekem a bylinkami. Olivový olej, vyrobený lokálně, dodává chuť mnoha pokrmům. Nezapomeňte ochutnat pašticada, hovězí guláš s bohatou omáčkou, nebo pljukanci, ručně rolované těstoviny, které se obvykle podávají s různými omáčkami. Spojte svá jídla s chorvatskými víny a zakončete tradičními dezerty jako rožata (karamelový pudink) nebo fritule (smažené koblihy).

Prozkoumat můžete bohatou historii ostrova návštěvou památek, jako je Muzeum Apoxyomena v Mali Lošinj, kde se nachází starověká řecká socha, nebo Archeologická sbírka Osor na nedalekém ostrově Cres. Projděte se okouzlujícími uličkami města Mali Lošinj a obdivujte jeho historickou architekturu, včetně barevných fasád a zdobených balkonů. Kostel sv. Martina v Osoru je se svými románskými prvky architektonickým skvostem. Můžete se také dozvědět o námořním dědictví ostrova v Lošinj Aromatic Garden & Museum.

Lošinj nabízí velké množství outdoorových aktivit pro milovníky přírody. Ostrovem křižují turistické a cyklistické stezky, které vedou k úchvatným vyhlídkám a nedotčeným plážím. Mírné klima ostrova umožňuje celoroční venkovní průzkum. Populární je plachtění a vodní sporty a můžete si pronajmout lodě nebo se zúčastnit organizovaných výletů a prozkoumat skryté zátoky a nedaleké ostrovy. Botanické zahrady ostrova, jako je Zahrada jemných vůní, také stojí za návštěvu, abyste ocenili aromatické byliny a rostliny, kterým se ve středomořském klimatu daří. Celkově vzato nabízí Lošinj v Chorvatsku nádhernou směs kulinářských specialit, kulturního dědictví a outdoorových dobrodružství, což z něj činí podmanivou destinaci pro cestovatele, kteří hledají rozmanité a obohacující zážitky.

Věděli jste, že...

.. Lošinj je domovem trvalé populace delfínů skákavých a vody kolem ostrova jsou považovány za jedno z mála vyhlášených útočišť delfínů ve Středozemním moři? Úsilí o ochranu zde z něj udělalo útočiště pro tyto majestátní mořské tvory.

.. Lošinj má Stezku vitality, síť turistických stezek, které pokrývají ostrov a jsou navrženy tak, aby podporovaly wellness a relaxaci? Podél cest najdete inspirativní zprávy, cvičební stanice a příležitosti k meditaci, to vše uprostřed ohromující přírodní krásy ostrova.

.. socha Apoxyomena, vylovená z moře poblíž Lošinje, není jen starověkým řeckým mistrovským dílem, ale také svědectvím o bohaté námořní historii ostrova? Socha znázorňující mladého sportovce je jedním z mála dochovaných příkladů svého druhu.

.. nedaleko najdete ostrov Susak, známý svým jedinečným dialektem a tradičním oděvem? Místní obyvatelé na Susaku mají svůj osobitý způsob mluvy a zachovali si staletou tradici barevného a osobitého oblečení, proto je někdy nazýván ostrovem nesrozumitelné řeči.

.. Lošinj je pro své terapeutické klima oslavován již od 19. století? Má se za to, že specifické mikroklima ostrova s čistým vzduchem a voňavými bylinkami má léčivé vlastnosti. Po staletí přitahuje návštěvníky hledající wellness a zotavení, což přispívá k jeho pověsti jako zdravotní destinace.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142