Krk > Aminess Magal (Ex. Beli Kamik) > 7denní > Polopenze s nápoji

Chorvatsko, Krk, Aminess Magal (Ex. Beli Kamik), za <span>10.180</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 10.180
  • Polopenze s nápoji
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 7 dnů
  • Termín – od 28.05.2024 do 03.06.2024

***Aminess Magal (Ex. Beli Kamik) – Krk (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.3/5, celkem hodnoceno 104x    Přečíst >>>

Hotel Aminess Magal je příjemný resort nacházející se v malebném letovisku Njivice, pouze 500 metrů od centra a 50 metrů od oblázkové pláže. Nákupní možnosti, bary, kavárny a turistické atrakce jsou jen krátkou chůzí od hotelu, což usnadňuje pohodlný pobyt. Letiště Rijeka je vzdáleno 12 km.

Tento rozsáhlý hotelový resort nabízí 367 pokojů, které jsou rozděleny do dvou vzájemně propojených budov obklopených zelení. Hosté zde najdou širokou škálu zařízení, včetně vstupní haly s recepcí, směnárnou a lobby barem, fitness centrem, beauty centrem, tenisovými kurty, konferenčními prostory, minigolfem, restauracemi, bary a mnoho dalšího. Pokoje jsou moderně zařízeny a mají vlastní sociální zařízení, telefon, satelitní TV a možnost internetového připojení za poplatek. Všechny pokoje jsou nekuřácké a k dispozici jsou jednolůžkové pokoje na vyžádání. Hotel poskytuje služby polopenze s bufetovou snídaní a večeří, včetně tématických večeří.

Aminess Magal získává klienty díky své výhodné poloze, blízkosti moře a centra, a také díky rozmanitým nabízeným službám. Hosté zde mohou využít animační programy pro děti i dospělé, taneční večery, herní večery, aqua aerobik a širokou škálu sportovních aktivit, jako je tenis, minigolf, stolní tenis a mnoho dalšího. Klienti mohou také relaxovat v moderním beauty centru, kde jsou k dispozici různé procedury, včetně masáží.

Na pláži, která je vzdálená 150 metrů od hotelu, mohou hosté využít lehátka a slunečníky za poplatek a provozují se zde různé vodní sporty. Pláž je skalnatá a oblázková s pozvolným vstupem do moře, a je ideální pro milovníky vodní zábavy.


Krk, často označovaný jako "Zlatý ostrov", je největší ostrov v Chorvatsku, který se nachází v severní části Jaderského moře. Je známý svou úžasnou geografií a může se pochlubit rozmanitou krajinou, která zahrnuje drsné útesy, bujné lesy, úrodná údolí a nedotčené pláže. Krk, který je s pevninou spojen mostem, je snadno dostupný, a proto je oblíbeným cílem domácích i zahraničních turistů.

Z geografického hlediska se Krk nachází v Kvarnerském zálivu v Chorvatsku a je součástí souostroví Kvarnerské ostrovy. Ostrov má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami, což z něj činí ideální celoroční destinaci. Jeho strategická poloha na severním Jadranu učinila Krk historicky významným obchodním uzlem a místem kulturní výměny, což je patrné z jeho bohaté historie, architektury a tradic.

Různorodá geografie ostrova umožňuje širokou škálu outdoorových aktivit, od pěší turistiky v bujných lesích vnitrozemí Krku až po koupání a opalování na krásných oblázkových a písečných plážích podél pobřeží. Jedinečná směs přírodních krás a historického kouzla z ostrova Krk dělá nevyhnutelnou destinaci pro cestovatele, kteří chtějí ochutnat nádheru chorvatského pobřeží.


Prohlédnout více fotografií >>>


Kultura a historie Krku jsou hluboce propojeny s jeho strategickou polohou na Jadranu. S historií sahající do starověku byl ostrov osídlen různými civilizacemi, včetně Ilyrů, Římanů, Byzantinců a Benátčanů. Tato bohatá historická mozaika je patrná v architektuře Krku, kde najdete zachovalé římské ruiny, středověké opevnění a centra měst v benátském stylu. Samotné město Krk je pokladnicí historických památek, jako je katedrála v Krku, jejíž románské a gotické prvky odrážejí kulturní dědictví ostrova.

Co se týče kultury, Krk má živou tradici lidové hudby, tance a místní kuchyně. Tradiční oslavy a festivaly, jako je Krkský jarmark a Krkské kulturní léto, nabízejí pohled do kulturní identity ostrova. Kuchyně na Krku je ovlivněna středomořskou polohou, kde najdete čerstvé mořské plody, olivový olej a suroviny z místních zdrojů. Návštěvníci si mohou pochutnat na pokrmech jako šurlice (domácí těstoviny) s plody moře nebo jehněčím masem, doplněné vyhlášenými místními víny. Díky bohatému kulturnímu dědictví a historickému významu je Krk podmanivou destinací pro ty, kteří mají zájem objevovat chorvatskou minulost a zažít jeho živé tradice.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Krk je prosperující turistická destinace v Chorvatsku, která přitahuje návštěvníky svou rozmanitou řadou atrakcí a přírodními krásami. Pobřeží ostrova je hlavním lákadlem s řadou pláží, které uspokojí různé preference. Baška Beach, jedna z nejznámějších, se může pochlubit ohromujícím 1,8 kilometru dlouhým úsekem oblázků, který nabízí křišťálově čistou vodu a příležitosti pro vodní sporty, jako je šnorchlování a windsurfing. Pro odlehlejší zážitek nabízí pláž Vela Luka na jižní části ostrova klidný únik obklopený bujnou zelení.

Kromě pláží je Krk domovem mnoha zajímavých míst k prozkoumání. Samotné město Krk je okouzlující destinací s historickým centrem starého města, kterým je radost se procházet. Nenechte si ujít katedrálu v Krku a hrad Frankopan, obě významné historické památky. Když se vydáte do vnitrozemí, objevíte malebné vesničky jako Vrbnik, posazené na útesech s výhledem na moře, známé svou vynikající produkcí vína a úzkými křivolakými uličkami. Různorodá geografie ostrova nabízí příležitosti pro pěší turistiku a cykloturistiku se stezkami vedoucími k malebným vyhlídkám a skrytým zátokám.

Nedaleko Krku je ostrov Cres přístupný přes most a stojí za to ho navštívit pro své nedotčené přírodní krásy a středověká města. Nedaleké ostrovy Rab a Pag navíc nabízejí jedinečné zážitky, z nichž každý má své vlastní kulturní a přírodní zajímavosti. Celkově slouží Krk jako vynikající základna pro objevování severního Jadranu a jeho četných atrakcí, a proto je nezbytnou destinací pro ty, kteří v Chorvatsku hledají směs historie, kultury a pobřežních krás.

 

Krk a jeho okolí nabízí širokou škálu aktivit a akcí, které návštěvníky pobaví po celý rok. Milovníci vodních sportů zde najdou spoustu možností pro plachtění, windsurfing, jízdu na kajaku a potápění podél krásného pobřeží Jaderského moře. Průzračné vody a rozmanitý mořský život z něj dělají skvělé místo pro šnorchlování a potápění. Místní potápěčská centra nabízejí kurzy a výlety s průvodcem k prozkoumání podvodních jeskyní a vraků lodí.

Kulturní akce a festivaly jsou živou součástí ostrovního kalendáře. Během letních měsíců ožívá Krkský kulturní letní festival hudebními koncerty, divadelními představeními, uměleckými výstavami a folklorními ukázkami, které nabízejí ochutnávku místní kultury. V okolních městech, jako je Rijeka, je Rijecký karneval živou událostí, která se koná v únoru a přitahuje tisíce návštěvníků barevnými průvody, maškarními plesy a pouličními párty. Kromě toho můžete po celý rok zažít různé festivaly vína a jídla, kde můžete ochutnat místní delikatesy a vína z regionu.

Pro milovníky přírody nabízí Krk turistické a cyklistické stezky svou nedotčenou krajinou, včetně Punatské olivové zahrady, jedinečné zemědělské lokality se staletými olivovníky. Prozkoumávání rozmanité geografie a bohaté historie ostrova prostřednictvím outdoorových aktivit a kulturních akcí poskytuje cestovatelům, kteří navštíví Krk a jeho okolní regiony, bohatý zážitek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142