Krk > Apartmány 1355-352 > 8denní > Bez stravy

Chorvatsko, Krk, Apartmány 1355-352, za <span>6.247</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 6.247
  • Bez stravy
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 11.10.2024 do 18.10.2024

*****Apartmány 1355-352 – Krk (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?
Připravujeme pro Vás popis hotelu.
  krk-apartmany-1355-352  


Krk, často označovaný jako "Zlatý ostrov", je největší ostrov v Chorvatsku, který se nachází v severní části Jaderského moře. Je známý svou úžasnou geografií a může se pochlubit rozmanitou krajinou, která zahrnuje drsné útesy, bujné lesy, úrodná údolí a nedotčené pláže. Krk, který je s pevninou spojen mostem, je snadno dostupný, a proto je oblíbeným cílem domácích i zahraničních turistů.

Z geografického hlediska se Krk nachází v Kvarnerském zálivu v Chorvatsku a je součástí souostroví Kvarnerské ostrovy. Ostrov má středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami, což z něj činí ideální celoroční destinaci. Jeho strategická poloha na severním Jadranu učinila Krk historicky významným obchodním uzlem a místem kulturní výměny, což je patrné z jeho bohaté historie, architektury a tradic.

Různorodá geografie ostrova umožňuje širokou škálu outdoorových aktivit, od pěší turistiky v bujných lesích vnitrozemí Krku až po koupání a opalování na krásných oblázkových a písečných plážích podél pobřeží. Jedinečná směs přírodních krás a historického kouzla z ostrova Krk dělá nevyhnutelnou destinaci pro cestovatele, kteří chtějí ochutnat nádheru chorvatského pobřeží.


Prohlédnout více fotografií >>>


Kultura a historie Krku jsou hluboce propojeny s jeho strategickou polohou na Jadranu. S historií sahající do starověku byl ostrov osídlen různými civilizacemi, včetně Ilyrů, Římanů, Byzantinců a Benátčanů. Tato bohatá historická mozaika je patrná v architektuře Krku, kde najdete zachovalé římské ruiny, středověké opevnění a centra měst v benátském stylu. Samotné město Krk je pokladnicí historických památek, jako je katedrála v Krku, jejíž románské a gotické prvky odrážejí kulturní dědictví ostrova.

Co se týče kultury, Krk má živou tradici lidové hudby, tance a místní kuchyně. Tradiční oslavy a festivaly, jako je Krkský jarmark a Krkské kulturní léto, nabízejí pohled do kulturní identity ostrova. Kuchyně na Krku je ovlivněna středomořskou polohou, kde najdete čerstvé mořské plody, olivový olej a suroviny z místních zdrojů. Návštěvníci si mohou pochutnat na pokrmech jako šurlice (domácí těstoviny) s plody moře nebo jehněčím masem, doplněné vyhlášenými místními víny. Díky bohatému kulturnímu dědictví a historickému významu je Krk podmanivou destinací pro ty, kteří mají zájem objevovat chorvatskou minulost a zažít jeho živé tradice.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Krk je prosperující turistická destinace v Chorvatsku, která přitahuje návštěvníky svou rozmanitou řadou atrakcí a přírodními krásami. Pobřeží ostrova je hlavním lákadlem s řadou pláží, které uspokojí různé preference. Baška Beach, jedna z nejznámějších, se může pochlubit ohromujícím 1,8 kilometru dlouhým úsekem oblázků, který nabízí křišťálově čistou vodu a příležitosti pro vodní sporty, jako je šnorchlování a windsurfing. Pro odlehlejší zážitek nabízí pláž Vela Luka na jižní části ostrova klidný únik obklopený bujnou zelení.

Kromě pláží je Krk domovem mnoha zajímavých míst k prozkoumání. Samotné město Krk je okouzlující destinací s historickým centrem starého města, kterým je radost se procházet. Nenechte si ujít katedrálu v Krku a hrad Frankopan, obě významné historické památky. Když se vydáte do vnitrozemí, objevíte malebné vesničky jako Vrbnik, posazené na útesech s výhledem na moře, známé svou vynikající produkcí vína a úzkými křivolakými uličkami. Různorodá geografie ostrova nabízí příležitosti pro pěší turistiku a cykloturistiku se stezkami vedoucími k malebným vyhlídkám a skrytým zátokám.

Nedaleko Krku je ostrov Cres přístupný přes most a stojí za to ho navštívit pro své nedotčené přírodní krásy a středověká města. Nedaleké ostrovy Rab a Pag navíc nabízejí jedinečné zážitky, z nichž každý má své vlastní kulturní a přírodní zajímavosti. Celkově slouží Krk jako vynikající základna pro objevování severního Jadranu a jeho četných atrakcí, a proto je nezbytnou destinací pro ty, kteří v Chorvatsku hledají směs historie, kultury a pobřežních krás.

 

Krk a jeho okolí nabízí širokou škálu aktivit a akcí, které návštěvníky pobaví po celý rok. Milovníci vodních sportů zde najdou spoustu možností pro plachtění, windsurfing, jízdu na kajaku a potápění podél krásného pobřeží Jaderského moře. Průzračné vody a rozmanitý mořský život z něj dělají skvělé místo pro šnorchlování a potápění. Místní potápěčská centra nabízejí kurzy a výlety s průvodcem k prozkoumání podvodních jeskyní a vraků lodí.

Kulturní akce a festivaly jsou živou součástí ostrovního kalendáře. Během letních měsíců ožívá Krkský kulturní letní festival hudebními koncerty, divadelními představeními, uměleckými výstavami a folklorními ukázkami, které nabízejí ochutnávku místní kultury. V okolních městech, jako je Rijeka, je Rijecký karneval živou událostí, která se koná v únoru a přitahuje tisíce návštěvníků barevnými průvody, maškarními plesy a pouličními párty. Kromě toho můžete po celý rok zažít různé festivaly vína a jídla, kde můžete ochutnat místní delikatesy a vína z regionu.

Pro milovníky přírody nabízí Krk turistické a cyklistické stezky svou nedotčenou krajinou, včetně Punatské olivové zahrady, jedinečné zemědělské lokality se staletými olivovníky. Prozkoumávání rozmanité geografie a bohaté historie ostrova prostřednictvím outdoorových aktivit a kulturních akcí poskytuje cestovatelům, kteří navštíví Krk a jeho okolní regiony, bohatý zážitek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142