Rab > Arbiana > 7denní > Snídaně

Chorvatsko, Rab, Arbiana, za <span>19.240</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 19.240
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 7 dnů
  • Termín – od 21.08.2024 do 27.08.2024

****Arbiana – Rab (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?
Připravujeme pro Vás popis hotelu.
  rab-arbiana  


RAB

Rab, chorvatský ostrov ležící v severní části Jaderského moře, je charakteristický svou jedinečnou polohou a geografií. Ostrov se rozkládá na ploše přibližně 90 kilometrů čtverečních a je součástí souostroví Kvarnerský záliv. Rab se nachází v blízkosti pevninského města Rijeka a je snadno dostupný trajektem. Krajina ostrova je nápadnou směsí svěží zeleně, členitých útesů a klidných pláží. Zatímco východní část ostrova je více chráněná, západní strana se vyznačuje exponovaným a skalnatým pobřežím, které návštěvníkům nabízí rozmanitou škálu krajiny k prozkoumání. Díky svým jedinečným geografickým rysům je Rab perfektní destinací jak pro milovníky přírody, tak pro milovníky pláží.

Historie Rabu je hluboce propojena se starověkým světem. Ostrov byl osídlen Ilyry, než se v 1. století před naším letopočtem stal římskou kolonií. Město Rab bylo založeno za římské nadvlády a dodnes si uchovává mnoho ze svého starobylého kouzla. Ostrov zažil v průběhu staletí různé vládce, včetně Byzantinců, Benátčanů a dokonce i Rakousko-Uherska. Tato bohatá historická tapisérie je patrná v architektuře a kulturním dědictví Rabu se zachovalým středověkým centrem města a četnými kostely. Co se týče počasí, Rab má středomořské klima s teplými, suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Léta jsou ideální pro plážové aktivity a vodní sporty, kdy teploty často dosahují více než 35°C, zatímco mimo sezónu nabízí klidnější a chladnější atmosféru pro objevování historických a přírodních zajímavostí ostrova.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch hraje významnou roli v ekonomice Rabu a přitahuje cestovatele z různých částí světa, aby poznali přírodní krásy a historické dědictví ostrova. Návštěvníky uchvátí nedotčené pláže Rabu, dobře zachovalé středověké město a řada outdoorových aktivit, které nabízí. Možnosti ubytování na ostrově uspokojí širokou škálu preferencí, od luxusních hotelů až po kempy vhodné pro rodiny. Turistická scéna na Rabu harmonicky spojuje možnosti relaxace na úžasných plážích, poznávání kultury v historickém městě Rab a kulinářské speciality v okouzlujících místních restauracích. Na ostrově se po celý rok konají různé kulturní akce a festivaly, které turistům poskytují autentický a pohlcující zážitek, přičemž pozoruhodným vrcholem je středověký festival Rabska Fjera.

Rab a jeho blízký region se může pochlubit množstvím vyhlášených pláží, které uspokojí celou řadu preferencí. Tyto pobřežní drahokamy jsou oslavovány pro svou přírodní krásu, čistou vodu a rozmanitou atmosféru. Ať už je to písečný ráj Rajska plaža v Loparu, klidná pláž Suha Punta na poloostrově Suha Punta nebo živá scéna na pláži Pudarica na východní straně Rabu, je tu pláž, která vyhovuje každému vkusu. Pro ty, kteří touží po zážitcích v ústraní, je nadpozemská pláž Sahara na Goli otok nebo dramatické útesy pláže Stara Baška na ostrově Krk nedaleko Rabu, které poskytují klidný odpočinek mimo davy. Každá pláž nabízí své jedinečné kouzlo, které přispívá k pověsti Rabu jako vyhledávané destinace pro milovníky slunce a přírody.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Rab je pokladnicí historických památek a přírodních divů, které čekají na prozkoumání. Jednou z nejznámějších historických památek je Staré město Rab, krásně zachovalé středověké město s úzkými dlážděnými uličkami, čtyřmi prominentními zvonicemi a starobylými městskými hradbami. Projděte se tímto okouzlujícím městem a navštivte působivý St. Mary's Cathedral, románský kostel z 12. století. Uvnitř najdete ohromující sbírku náboženského umění a dechberoucí výhled ze zvonice. Rab Town Loggia, gotická stavba ze 14. století, je další, kterou musíte vidět, a nabízí pohled do bohaté historie ostrova.

Rab není jen o historii; pyšní se také pozoruhodnými přírodními památkami. Kalifront Forest Park pokrývá významnou část ostrova a je rájem pro milovníky přírody. Park nabízí svěží zeleň, turistické a cyklistické stezky a skryté zátoky pro ty, kteří chtějí uniknout do nedotčené divočiny ostrova. Za jedinečnou přírodní podívanou se vydejte na Kamenjak Hill, jeden z nejvyšších bodů Rabu, a užijte si panoramatický výhled na ostrov a okolní moře. Poloostrov Lopar na severním cípu Rabu je domovem několika krásných písečných pláží a je také známý svými jedinečnými geologickými útvary. Díky řadě historických a přírodních památek nabízí Rab cestovatelům ucelený a obohacující zážitek.

 

Při návštěvě Rabu existuje několik podmanivých aspektů kultury a životního stylu ostrova, které byste si neměli nechat ujít. Jednou z výjimečných tradic ostrova je každoroční Rabska Fjera, středověký festival slavený v červenci, který návštěvníky vrací zpět v čase. Během této akce se staré město Rab promění v pulzující historické tržiště s místními obyvateli ve středověkých kostýmech, rytířskými turnaji, tradiční hudbou a sváteční atmosférou, která vás ponoří do bohaté historie ostrova.

Kuchyně je dalším vrcholem návštěvy Rabu. Nezapomeňte ochutnat kulinářské speciality ostrova, zejména pokrmy z čerstvých mořských plodů a jehněčího masa. Místní kuchyně často obsahuje ingredience jako olivový olej, bylinky a místně vypěstované produkty. Nenechte si ujít šanci ochutnat vyhlášenou Rabskou tortu, tradiční rabský dort z mandlí, likéru Maraschino a místních bylinek. Staleté vinice ostrova produkují výjimečná vína, díky nimž je degustace vín nádherným zážitkem.

Kromě akcí a kuchyně je nutností objevování rabské architektury. Za Starým Městem navštivte Dominikánský klášter a Kostel sv. Justiny, které se pyšní působivými architektonickými detaily a historickým významem. Rábská rozmanitá krajina také láká milovníky outdoorových aktivit s příležitostmi pro aktivity, jako je cyklistika, pěší turistika a vodní sporty. Ať už se chcete ponořit do kultury ostrova, ochutnat jeho kuchyni nebo se zúčastnit venkovních dobrodružství, Rab nabízí ucelený a nezapomenutelný cestovatelský zážitek v Chorvatsku.


Věděli jste, že...

.. se pod půvabnými uličkami starého města Rabu nachází spletitý systém podzemních vodních cisteren? Tyto starověké cisterny byly postaveny během římských dob a byly po staletí používány k uskladnění a zásobování obyvatel města čerstvou vodou.

.. je Rab známý svými naturistickými nebo nudistickými plážemi a je považován za jednoho z průkopníků nudistického hnutí? V roce 1936 král Edward VIII a Wallis Simpsonová navštívili Rab a proslavili se "procházkou" na jedné z jeho pláží, čímž přitáhli mezinárodní pozornost k naturistické kultuře ostrova.

.. Rab zažívá silný vítr Bora, místně známý jako „Bura“? Tyto větry mohou dosahovat rychlosti až 180 kilometrů za hodinu a mohou být poměrně intenzivní. Jsou výzvou i podívanou pro windsurfaře a kitesurfaře.

.. se na severní části ostrova nachází přírodní skalní útvar, který nápadně připomíná egyptskou sfingu? Je známá jako Rabská sfinga a je jedinečným a zajímavým geologickým útvarem.

.. úžasnou mozaikovou podlahu rabské katedrály Panny Marie vytvořili stejní řemeslníci, kteří pracovali na proslulé Eufraziově bazilice v Poreči, dalším chorvatském skvostu? Toto spojení zdůrazňuje historický význam a umělecké bohatství Rabu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142