Trogir > Val Hotel Tn (Ex. Jadran) > 8denní > All Inclusive

Chorvatsko, Trogir, Val Hotel Tn (Ex. Jadran), za <span>19.950</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 19.950    SLEVA 15%
  • All Inclusive
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 28.07.2024 do 04.08.2024

***Val Hotel Tn (Ex. Jadran) – Trogir (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.1/5, celkem hodnoceno 18x    Přečíst >>>
Připravujeme pro Vás popis hotelu.
  trogir-val-hotel-tn-ex-jadran  


TROGIR

Poloha Trogiru na středodalmatském pobřeží Chorvatska z něj dělá pozoruhodné centrum pro objevování a významnou historickou křižovatku. Trogir, který se nachází pouhých 27 kilometrů západně od Splitu, je posazený na malém ostrově mezi pevninou a větším ostrovem Čiovo. Tato jedinečná geografická poloha nabízí nejen úžasné výhledy na Jadran, ale také činí město snadno dostupné po zemi, po moři i vzduchem. Historické jádro Trogiru je spojeno s pevninou mostem a jeho poloha podél pobřeží poskytuje vynikající příležitosti pro plachtění, plavbu lodí a cestování po ostrovech, přičemž oblíbené destinace jako Hvar a Brač jsou vzdálené jen krátkou jízdu trajektem.

Historie Trogiru je bohatou směsicí, která sahá až do 3. století před naším letopočtem, kdy jej založili Řekové. Později se stalo římským municipiem a poté součástí Byzantské říše, než ho ve středověku převzali Benátčané. Tato historie je vryta do architektury města, od dobře zachovaných středověkých hradeb a opevnění až po úžasné kostely a paláce. Nejznámější památkou je katedrála svatého Vavřince, mistrovské dílo románské a gotické architektury. Historický význam Trogiru je uznáván jeho statusem světového dědictví UNESCO. Středomořské klima města přináší teplá, suchá léta a mírné vlhké zimy. S více než 2 600 hodinami slunečního svitu ročně má Trogir příjemné středomořské klima, ideální pro plážové a outdoorové nadšence. Léta se vyznačují průměrnými teplotami od 20 do 30 °C, což je ideální čas na prozkoumání venkovních kaváren, pláží a promenád ve městě. Zimy jsou mírnější ve srovnání s mnoha částmi Evropy, s teplotami okolo 15 °C. Období jara a podzimu nabízí příjemné počasí pro prohlídky památek a outdoorové aktivity, s menším počtem davů ve srovnání s vrcholnými letními měsíci. Klima a pobřežní poloha Trogiru z něj činí celoroční destinaci pro cestovatele, kteří hledají chuť středomořského životního stylu.


Prohlédnout více fotografií >>>


Trogir se etabloval jako vyhledávaná destinace na chorvatském pobřeží a přitahuje návštěvníky z celého světa. Jeho historické kouzlo, kulturní dědictví a malebná krajina z něj činí nejlepší volbu pro turisty, kteří hledají kombinaci bohaté historie a pobřežních krás. Staré město s bludištěm dlážděných uliček má četná muzea, galerie a architektonické skvosty k prozkoumání. Živá nábřežní promenáda je oblíbeným místem setkávání, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni v restauracích a kavárnách a zároveň se kochat panoramatickým výhledem na Jadran. Trogir je také ideálním výchozím bodem pro výlety po ostrovech. Blízké ostrovy jako Čiovo, Šolta a Brač nabízejí nedotčené pláže, průzračné vody a možnost zažít pohodový způsob života Středozemního moře.

Trogir a jeho okolní region se mohou pochlubit četnými plážemi, z nichž každá má svůj jedinečný charakter. Mezi oblíbené možnosti patří pláž Copacabana na ostrově Čiovo, která je známá pro své oblázkové pobřeží a živou atmosféru. Pláž Okrug, také na Čiovu, je další oblíbená a nabízí různé vodní sporty. Nedaleké město Split nabízí slavnou pláž Bačvice s mělkými vodami a četnými plážovými bary. Pro ty, kteří hledají odlehlejší možnosti, jižní pobřeží Čiova skrývá nedotčené zátoky a klidné pláže. Kromě toho ostrovy Brač a Hvar, vzdálené krátkou jízdou trajektem, poskytují četné pláže jako Zlatni Rat (Zlatý roh) a Stiniva Beach, které jsou známé svými jedinečnými tvary a přírodními krásami. Ať už hledáte rušné pláže nebo tichá skrytá místa, Trogir a jeho sousední regiony nabízejí pro plážové nadšence širokou škálu možností.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Region Trogiru je pokladnicí historických památek a přírodních divů, které uchvacují cestovatele. V srdci starého města Trogir stojí pozoruhodná katedrála svatého Vavřince, architektonický skvost, který představuje ohromující směs románského a gotického stylu. Jeho hlavní portál, vytesaný známým umělcem Radovanem ve 13. století, je mistrovským dílem středověkého umění. Pevnost Kamerlengo, středověká pevnost postavená Benátčany, poskytuje panoramatický výhled na město a Jaderské moře. Nezapomeňme na Pevnost svatého Marka, také postavená Benátčany, která stojí jako svědectví o obranné historii města a nabízí strhující cestu zpět v čase.

Přírodní krásy regionu Trogir jsou stejně fascinující. Národní park Krka, jen kousek jízdy od Trogiru, je ohromující přírodní památka známá řadou kaskádových vodopádů a bujnou zelení. Park poskytuje ideální prostředí pro pěší turistiku a koupání v křišťálově čisté vodě. Dalším přírodním zázrakem je Modrá jeskyně na nedalekém ostrově Biševo. Tato mořská jeskyně je známá svými fascinujícími modrými a stříbrnými odstíny, které vznikají odrazem slunečního světla na vodní hladině. Návštěvníci se mohou vydat na výlety lodí a zažít éterickou krásu jeskyně. Chcete-li prozkoumat podmořský svět regionu, musíte navštívit národní park Kornati. Park se skládá z více než 80 ostrovů a ostrůvků a nabízí výjimečné možnosti potápění a šnorchlování ve svém bohatém mořském ekosystému. Tyto historické a přírodní památky v regionu Trogir zajišťují, že cestovatelé zažijí všestranný a nezapomenutelný zážitek, který spojuje kulturu, historii a krásu jadranského pobřeží.

 

Při návštěvě Trogiru existuje mnoho aspektů jeho kultury a životního stylu, které by si návštěvníci neměli nechat ujít. Živá kulinářská scéna města nabízí nádherný výlet do chorvatské kuchyně. Mořské plody jsou místní specialitou a čerstvé úlovky dne můžete ochutnat v městských rybích restauracích a konobách (tradičních dalmatských tavernách). Určitě ochutnejte místní jídlo brujet, chutný rybí guláš, a ochutnejte ceněný ostrovní olivový olej a víno. Chcete-li autentický zážitek, prozkoumejte rušný místní trh a objevte čerstvé produkty a řemeslné zboží.

Trogir také po celý rok hostí řadu kulturních akcí a festivalů. Trogirský letní festival představuje hudební, taneční a divadelní představení, která se často konají na historických místech, jako je hlavní náměstí města. Bohatá tradice trogirské hudby Klapa, formy a cappella zpěvu, je navíc oslavována představeními, která umožňují nahlédnout do místní kultury. Městská architektura se zachovalými románskými a renesančními budovami je lákadlem sama o sobě. Projděte se okouzlujícími uličkami a náměstími a objevte skryté skvosty, jako je palác Cipiko a městská lodžie. Prozkoumávání těchto historických budov a obdivování složitých kamenných děl je potěšením pro milovníky historie a architektury.

Každodenní život Trogiru je stejně fascinující. Místní praxe fjera, tradiční rybářská slavnost, zahrnuje procesí, hudbu a kulinářské speciality, které nabízejí pohled do námořního dědictví města. Procházka po živé nábřežní promenádě, pozorování místních obyvatel při každodenní rutině a chatování s přátelskými obyvateli je skvělý způsob, jak se ponořit do přívětivé atmosféry města. Nakonec radost z Trogiru nespočívá pouze v jeho historických památkách, ale také ve směsi kulturních zážitků, kulinářských specialit a vřelosti jeho obyvatel, což z něj dělá destinaci, která nabízí mnohem víc, než se na první pohled zdá.


Věděli jste, že...

.. staré město Trogiru je domovem fascinujících středověkých hodin, známých jako Hodiny zvěrokruhu, které byly postaveny v 15. století? Tyto hodinky nejen ukazují čas, ale také zobrazují polohu planet, hvězd a znamení zvěrokruhu.

.. hlavní portál katedrály svatého Vavřince, jedné z nejznámějších památek Trogiru, vytesal umělec Radovan? Zajímavé je, že o Radovanovi se ví velmi málo a jeho skutečná identita zůstává dodnes záhadou.

.. je historie Trogiru hluboce propojena s Benátskou republikou, která městu vládla po staletí? Během krátkého období v 18. století se však Trogir stal součástí habsburské říše, což není příliš známé.

.. pod ulicemi starého města Trogiru existuje síť podzemních tunelů a sklepů? Tyto chodby sloužily v průběhu staletí různým účelům, mimo jiné jako úkryty během války a skladiště zboží.

.. při toulkách historickými uličkami města najdete mnoho vytesaných nápisů na budovách a zdech? Tyto nápisy často obsahují skryté zprávy, historické odkazy a symboly a představují bohatý mix minulosti Trogiru čekající na rozluštění.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142