Omiš > Kemp Galeb > 11denní > Snídaně

Chorvatsko, Omiš, Kemp Galeb, za <span>9.396</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 9.396    SLEVA 10%
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 11 dnů
  • Termín – od 03.12.2024 do 13.12.2024
  • FIRST MINUTE

***Kemp Galeb – Omiš (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Kemp Galeb, situovaný v severní části letoviska Omiš, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Nabízí mobilní domky pro až 8 osob, které jsou klimatizované a vybavené veškerým potřebným komfortem. Kemp je vzdálen pouhých 200 m od centra města a nachází se na oblíbené dlouhé písečné pláži, což z něj činí skvělou volbu pro rodiny s dětmi.

Vybavení a služby kempu zahrnují recepci, restauraci, pekárnu, obchod se suvenýry, směnárnu, bankomat, zdarma dostupné Wi-Fi po celém areálu, sejf a parkování u domků. Ubytování v klimatizovaných domech různých typů zahrnuje vybavený kuchyňský kout, ložnice s možností přistýlky a terasu s výhledem na moře nebo hory.

Pro aktivní odpočinek a zábavu je k dispozici venkovní bazén, plážový volejbal, různé vodní sporty, tenisové kurty, hřiště pro míčové hry, stolní tenis, horolezecká stěna, dětské hřiště a široká nabídka animací pro děti i dospělé. Pláž je písčitá, vhodná pro děti, s pozvolným vstupem do moře, a je vzdálená cca 30-150 m od ubytování, s možností využití sprch na pláži.

Stravování je flexibilní, s možností dokoupení snídaní, obědů nebo večeří. V ceně jsou zahrnuty ubytování na vybraný počet nocí, spotřeba vody a energie, používání kuchyňského vybavení a výměna ložního prádla 1x týdně. Kemp Galeb nabízí také možnost dokoupení cestovního pojištění a dalších služeb, jako je pronájem dětské postýlky nebo pobyt s domácím mazlíčkem za poplatek.


OMIŠ

Omiš, ležící v srdci dalmatského regionu na chorvatském pobřeží Jaderského moře, je městem definovaným svou výjimečnou polohou a geografickou polohou. Omiš, uhnízděný u ústí řeky Cetiny, je obklopen impozantními útesy a kopci, které městu vytvářejí ohromující kulisu a poskytují četné příležitosti pro venkovní aktivity. Řeka Cetina, vinoucí se malebným kaňonem, dodává regionu přírodní kouzlo a přitahuje milovníky dobrodružství s aktivitami, jako je rafting na řece a canyoning. Omiš má také výhodnou polohu mezi mořem a vnitrozemím, díky čemuž je od starověku důležitým uzlem obchodu a dopravy. Jeho strategická poloha vedla k bouřlivé historii, poznamenané pirátstvím a výstavbou opevnění, jako je pevnost Mirabella, jako obrana města.

Bohatá historie města je hluboce propojena s jeho rolí pirátské pevnosti během středověku. Neblaze proslulí omišští piráti v čele s nechvalně známým princem Milou Gojsalićem terorizovali Jaderské moře, ovládali strategické vodní cesty a drancovali obchodní lodě. V reakci na to Benátky a habsburská monarchie usilovaly o potlačení pirátství a zanechaly trvalý otisk v historii Omiše. Město se nakonec proměnilo v poklidnou komunitu s historickým odkazem oslavovaným prostřednictvím akcí, jako je festival Pirátské noci. Omiš zažívá středomořské klima, které se vyznačuje horkými, suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Toto podnebí z něj dělá ideální destinaci pro milovníky pláží a outdoorových nadšenců s letními teplotami v rozmezí od 25 °C do 35 °C a spoustou slunečního svitu, abyste si mohli užívat nedotčené pláže a vodní aktivity. Mírné podnebí a ohromující krajina z Omiše činí celoroční destinaci, která přitahuje návštěvníky, kteří hledají dobrodružství, historii a přírodní krásy.


Prohlédnout více fotografií >>>


Turistika hraje v Omiši a přilehlém regionu významnou roli a návštěvníci se hrnou do tohoto pobřežního města, aby nasáli jeho přírodní krásy, historické kouzlo a rozmanité rekreační nabídky. Omišské pláže, které se nacházejí podél pobřeží Jaderského moře, patří mezi nejoblíbenější atrakce. Hlavní městská pláž, známá jako Sveti Mihovil, je krásná oblázková pláž, která se nachází nedaleko centra města. Díky čisté vodě, úžasným výhledům na útesy a řadě vybavení je to vynikající místo pro opalování a koupání. Další pozoruhodnou pláží je Brzet, známá svým klidem a stínem, který poskytují borovice. Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, je Punta skvělou volbou, nabízí možnosti pro windsurfing a další vodní sporty.

V nedalekém regionu, kousek od Omiše, můžete prozkoumat další plážové destinace. Brela je známá svými nádhernými bílými oblázkovými plážemi a křišťálově čistou vodou. Makarska se může pochlubit dlouhou, malebnou promenádou podél moře a různými plážemi, ze kterých si můžete vybrat, včetně živé Makarska City Beach a odlehlejší Nugal Beach. Baška Voda je dalším pobřežním klenotem s krásnými oblázkovými plážemi a okouzlujícím centrem města. Tyto nedaleké pláže nabízejí rozmanité zážitky, od rušných a pulzujících po klidné a přírodní, díky čemuž je region Omiš ideální destinací pro všechny typy milovníků pláží.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Region Omiš překypuje historickými památkami a přírodními divy, což z něj činí lákavou destinaci pro milovníky historie i přírody. Jednou z nejznámějších historických památek Omiše je pevnost Mirabella (také známá jako pevnost Starigrad), posazená vysoko na útesu s výhledem na město. Tato impozantní stavba byla postavena ve 13. století jako obrana proti pirátům a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na Omiš a okolní krajinu. Návštěvníci si mohou prohlédnout dobře zachovalé opevnění a dozvědět se o historii města a přitom se kochat malebnými výhledy.

Dalším historickým klenotem v této oblasti je kostel svatého Michaela, krásný románský kostel z 10. století. Jeho architektura a umělecká díla v interiéru poskytují pohled na bohaté kulturní dědictví regionu. Kromě historie je region Omiš obdařen pozoruhodnými přírodními památkami. Cetina River Canyon je velkolepý přírodní zázrak, který nabízí příležitosti pro aktivity, jako je rafting a canyoning. Kaňon je známý svou drsnou krásou, křišťálově čistou vodou a bujnou vegetací, což z něj dělá útočiště pro outdoorové dobrodruhy. Nad regionem se navíc tyčí pohoří Biokovo, které je součástí přírodního parku Biokovo a nabízí fantastické možnosti pěší turistiky a panoramatické výhledy na pobřeží Jaderského moře a ostrovy. Různorodá směs historických a přírodních památek v regionu zajišťuje, že je tu něco, co zaujme každého návštěvníka.

 

Při návštěvě Omiše je několik jedinečných a zajímavých stránek města a jeho okolí, které byste si neměli nechat ujít. Jednou z výjimečných akcí je každoroční festival Pirátské noci, který návštěvníky přenese zpět v čase do doby, kdy byl Omiš nechvalně známou pirátskou baštou. Tato živá událost nabízí divadelní rekonstrukce, tradiční hudbu a živé kostýmy, které poskytují podmanivý vhled do historie města. Další akcí, kterou musíte vidět, je Festival dalmatské klapy, oslava dalmatského zpěvu a cappella, kde místní i mezinárodní skupiny vystupují pod širým nebem a vytvářejí okouzlující hudební atmosféru.

Omiš je také známý svými bohatými kulinářskými tradicemi. Nenechte si ujít příležitost ochutnat dalmatskou kuchyni, která zahrnuje řadu pochoutek z mořských plodů, grilovaného masa a surovin z místních zdrojů. Vyzkoušejte pokrmy jako Brudet, rybí guláš a Peka, tradiční způsob pečení masa a zeleniny pod zvonovitou kupolí pro jedinečnou chuť. Můžete si také vychutnat místní vína a olivové oleje vyrobené v okolní oblasti. Historické budovy Omiše, včetně půvabných kostelů, jako je kostel svatého Petra a kostel svatého Rocca, poskytují pohled na architektonické dědictví města. Městské úzké dlážděné uličky a malebná náměstí navíc nabízejí příjemnou atmosféru pro klidné procházky, kde můžete nasát místní kulturu a atmosféru. Jedinečná směs historie, kultury a kulinářských specialit v Omiši zajistí, že vaše návštěva bude nezapomenutelným zážitkem.


Věděli jste, že...

.. Omišská pirátská historie, která je obecně známá, obsahuje svůj vlastní pirátský kodex? Obsahoval přísná pravidla upravující rozdělování kořisti a tresty za zradu posádky?

.. se Omiš může pochlubit impozantním podzemním akvaduktovým systémem, jehož části pocházejí z římských dob? Tento systém kdysi poskytoval městu spolehlivé zásobování vodou.

.. dříve v minulosti byly řeka Cetina a řeka Ombla (u Dubrovníku) propojeny tunelovým systémem, který umožňoval přepravu zboží z Omiše do oblasti Dubrovníku?

.. se v Omiši tančí tradiční lidový tanec Rapa se složitou choreografií s meči? Tento tanec má kořeny v historických bitvách města a pirátství.

.. i když není tento fakt mnohými uznáván, tak se někteří historici domnívají, že odrůda vína Zinfandel, která je nyní známá v Kalifornii, má svůj původ na dalmatském pobřeží, včetně oblastí poblíž Omiše?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142