Severní Dalmácie > Zaton Holiday Resort > 8denní > Snídaně

Chorvatsko, Severní Dalmácie, Zaton Holiday Resort, za <span>10.284</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 10.284
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 12.09.2024 do 19.09.2024

****Zaton Holiday Resort – Severní Dalmácie (Chorvatsko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.6/5, celkem hodnoceno 48x    Přečíst >>>

Zaton Holiday Resort je oblíbený komplex jednopatrových řadových domků, postavených v typickém dalmatském stylu, a nachází se v klidném piniovém háji asi 15 km od města Zadar v Chorvatsku. Komplex je situován asi 500 metrů od střediska s populární diskotékou Saturnus. Vybavení resortu zahrnuje restaurace, plážovou restauraci, aperitiv bar, pizzerii, kadeřnictví, směnárnu, sejf, TV místnost, prodejnu suvenýrů, internetový koutek, taneční terasu, market, bary na pláži a zábavní centrum s živou hudbou a lékařskou ordinaci.

Ubytování v resortu zahrnuje různé typy studií a apartmánů, které jsou vybaveny kuchyňským koutem, koupelnou, SAT TV, kávovarem, telefonem, fénem, sejfem a balkonem nebo terasou. Stravování je možné si zajišťovat sami, ale existuje také možnost dokoupení polopenze s bufetovými snídaněmi a večeřemi. Resort nabízí bohaté vyžití, včetně vyhřívaného venkovního bazénu, vyhřívaného dětského bazénu, fitness centra, tenisových kurtů, stolního tenisu, minigolfu, billiardu, hřiště pro míčové hry, plážového volejbalu, animačního programu a mnoho dalšího. Pláže jsou vzdáleny přibližně 1,5 km a nabízejí možnosti koupání na oblázkových a písčitých úsecích, které jsou vzdáleny asi 50-300 metrů od resortu. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici za poplatek.


SEVERNÍ DALMÁCIE

Severní Dalmácie, která se nachází podél chorvatského pobřeží Jaderského moře, je regionem s rozmanitou geografickou krajinou a bohatou historickou tapisérií. Svou polohou se nachází v severní části většího dalmatského pobřeží, které zahrnuje oblasti kolem měst Zadar a Šibenik. Region se vyznačuje úžasným pobřežím, které je poseto množstvím ostrovů a ostrůvků. Tyto ostrovy, včetně Pagu, Ugljanu a Dugi Otoku, přispívají ke geografickému kouzlu regionu a nabízejí návštěvníkům řadu odlehlých pláží a malebné krajiny. Ve vnitrozemí najdete pohoří Velebit, které se táhne paralelně s pobřežím a poskytuje příležitosti pro pěší turistiku a objevování v nedotčených národních parcích, jako je Paklenica. Geografická rozmanitost regionu, od azurových vod Jadranu po drsné hory, z něj dělá magnet pro milovníky přírody a outdoorové nadšence.

Severní Dalmácie má fascinující historii, která odráží vliv různých civilizací v průběhu staletí. Jeho pobřežní města, včetně Zadaru a Šibeniku, nesou znaky římské, benátské a osmanské nadvlády, se zachovalými historickými památkami a architektonickými skvosty. Zadar se například pyšní římským fórem a byzantskými kostely, v Šibeniku zase katedrála svatého Jakuba zapsaná na seznamu UNESCO. Tento region byl historickou křižovatkou a zažil vzestup a pád říší, což přispělo k jeho jedinečnému kulturnímu dědictví. Klima v Severní Dalmácii je středomořské, s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Léta jsou ideální pro plážové návštěvníky a outdoorové aktivity s teplotami často přesahujícími 30 °C, zatímco zimy jsou mírnější, což z něj činí celoroční destinaci pro ty, kteří se zajímají o historii, kulturu a přírodní krásy. Toto klima v kombinaci s ohromující geografií regionu vytváří atraktivní destinaci pro turisty a cestovatele, kteří hledají rovnováhu slunce, moře a historie.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch je v Severní Dalmácii prosperujícím odvětvím a návštěvníci se hrnou do tohoto okouzlujícího regionu, aby si užili jeho rozmanité atrakce. Malebné pobřeží, kulturní dědictví a přírodní zázraky z ní činí oblíbenou destinaci. Návštěvníci mohou prozkoumat historická města jako Zadar a Šibenik, z nichž každé nabízí jedinečnou kombinaci starobylé architektury a moderních vymožeností. Historické staré město Zadaru je domovem římského fóra, středověkých kostelů a současných atrakcí, jako jsou Mořské varhany a Pozdrav slunci, které přitahují turisty z celého světa. Šibenik s katedrálou svatého Jakuba zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO je dalším historickým klenotem, který uchvátí milovníky historie.

Pláže v Severní Dalmácii jsou jedny z nejvyhledávanějších v Chorvatsku. Mezi nimi pláž Zrće na ostrově Pag vyniká jako pulzující párty destinace, která je známá svými plážovými kluby a letními hudebními festivaly. Nedaleko, v oblasti Zadaru, najdete krásnou pláž Saharun na Dugi Otok, která je známá svým měkkým bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Pro klidnější a odlehlejší zážitek zvažte pláž Sakarun na stejném ostrově. Pokud prozkoumáváte oblast Šibeniku, nezapomeňte navštívit okouzlující pláž Raslina, která nabízí klidné prostředí pro koupání a relaxaci. Národní park Krka nedaleko Šibeniku nabízí možnost koupání v blízkosti ohromujícího vodopádu Skradinski Buk, obklopeného bujnou přírodou. Všechny tyto plážové destinace a další dělají ze Severní Dalmácie atraktivní místo pro milovníky pláží a vodní nadšence, které nabízejí různé zážitky od živých a živých až po klidné a nedotčené.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Severní Dalmácie je plná historických památek a přírodních divů, které nabízejí pohled do její bohaté minulosti a úžasného prostředí. Jednou z nejznámějších historických památek v regionu je katedrála sv. Jakuba v Šibeniku, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto mistrovské dílo renesanční architektury, postavené výhradně z kamene, je známé svými složitými detaily a jedinečnou kupolí, která je důkazem dovednosti a umění jeho stavitelů. Katedrála není jen umělecké dílo; je to kus živé historie, vezme návštěvníky na cestu časem, když prozkoumají jeho úžasný interiér.

Zadar, další historický klenot v Severní Dalmácii, je domovem několika pozoruhodných památek. Forum Romanum, jehož historie sahá až do 1. století, představuje starověkou historii s dobře zachovanými sloupy a ruinami. Nedaleký kostel sv. Donáta, kruhový kostel v byzantském stylu z 9. století, je jedinečným architektonickým zázrakem. Zadar se také může pochlubit Zemskou bránou, velkolepým vstupem do starého města postaveným v 16. století, a Mořskými varhanami, inovativní architektonickou instalací, která vytváří hudbu využívající sílu mořských vln. Tyto dominanty ladí se současnou atmosférou města a vytvářejí podmanivou kombinaci starého a nového.

Kromě historických památek je Severní Dalmácie známá svými přírodními krásami. Národní park Krka, který se nachází nedaleko Šibeniku, je přírodním zázrakem, který musíte navštívit. Tento park je známý řadou kaskádových vodopádů, z nichž nejpůsobivější a nejoblíbenější je mezi návštěvníky Skradinski Buk. Můžete prozkoumat dřevěné chodníky, které se vinou bujnou vegetací, a užít si osvěžující koupání v křišťálově čisté vodě. Další přírodní památkou jsou ostrovy Kornati, souostroví ohromujících ostrůvků, které tvoří národní park. Tyto drsné a neobydlené ostrovy jsou rájem pro námořníky, nabízejí dramatické útesy, skryté zátoky a rozmanitý mořský život. Prozkoumávání ostrovů lodí nebo šnorchlování a potápění je nutností pro milovníky přírody. Ať už vás zajímají historické nebo přírodní památky, Severní Dalmácie má spoustu pokladů, které čekají na prozkoumání.

 

Severní Dalmácie je rovněž gastronomický požitek, známý pro své čerstvé plody moře, olivový olej a jedinečné kulinářské tradice. Nenechte si ujít příležitost ochutnat místní jídla, jako je pašticada, pomalu pečený hovězí guláš, nebo soparnik, švýcarský mangold a cibulové pečivo. Nezapomeňte své jídlo spárovat s místními víny a olivovými oleji, které jsou oslavovány pro svou kvalitu a chuť. Dalmatská kuchyně odráží historii regionu a je lahůdkou pro milovníky jídla.

Severní Dalmácie pořádá po celý rok různé kulturní akce a festivaly. Pokud sem zavítáte v létě, sledujte místní hudební festivaly, tradiční lidové akce a koncerty pod širým nebem. Zadarský festival sv. Donáta je historický hudební festival, který se koná ve Foru Romanu a nabízí jedinečný zážitek pro milovníky klasické hudby. Kromě toho se můžete zúčastnit regionálních oslav, jako je Mezinárodní dětský festival v Šibeniku, který je živou přehlídkou dětské kreativity v umění a kultuře.

Udělejte si také čas na prozkoumání místního způsobu života v Severní Dalmácii. Zjistíte, že lidé v této oblasti jsou často vřelí a přívětiví. Je běžné věnovat se fjaka, což je místní termín pro uvolněný a uvolněný způsob života. Nespěchejte s jídlem; místo toho přijměte klidné tempo stolování a užívejte si společnost rodiny a přátel. Dále prozkoumejte prastaré zvyky a tradice Dalmácie, včetně tradiční hudby a tance a výroby místních řemesel, jako je krajka a keramika.

Kromě těchto kulturních zážitků se nezapomeňte toulat půvabnými starými městy, prozkoumat místní trhy a navštívit méně známá historická místa, která ukazují zajímavou minulost regionu. Severní Dalmácie je místem, kde se sbíhají historie, kultura a přírodní krásy, a nabízí tak ucelený a nezapomenutelný cestovatelský zážitek.


Věděli jste, že...

.. národní park Paklenica v Severní Dalmácii sloužil jako místo natáčení kultovní filmové série o Vinnetouovi v 60. letech? Tyto westerny byly založeny na německých dobrodružných románech a získaly významné příznivce, zejména v Evropě. Jedinečné skalní útvary a ohromující krajina Paklenice byly ve filmech prominentně uváděny.

.. městečko Nin nedaleko Zadaru má bohatou historii výroby soli, která se datuje více než tisíc let? Je to jedna z nejstarších solných pánví v Evropě a pokračuje ve výrobě vysoce kvalitní soli tradičními metodami. Solné pláně jsou nejen svědectvím o historickém významu regionu, ale také poskytují návštěvníkům jedinečnou krajinu k prozkoumání.

.. se vinařství Bibich nachází nedaleko Skradinu a je skrytým klenotem pro znalce vína? Je známá výrobou oceňovaných vín s inovativním nádechem. Vinařství je proslulé především svými netradičními etiketami vín se zajímavými a často vtipnými uměleckými díly.

.. zatímco oblíbenější ostrovy jako Hvar a Brač jsou hojně navštěvovány, ostrov Murter je pro mnoho turistů poměrně neznámý? Nabízí klidný odpočinek s malebnými plážemi, olivovými háji a okouzlujícím starým městem. Místním dialektem, štokavštinou, stále mluví mnoho obyvatel, což dává ostrovu výraznou kulturní identitu.

.. Knin, který se nachází ve vnitrozemí Severní Dalmácie, se může pochlubit impozantní pevností, která má historický význam jako jedno z nejmohutnějších chorvatských opevnění? Tato pevnost má dlouhou historii sahající až do římských dob a byla kritickou pevností během středověké a osmanské nadvlády. Dnes nabízí ohromující panoramatické výhledy a příležitost prozkoumat bouřlivou minulost oblasti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142