Rabac > Mimosa > 5denní > Polopenze

Chorvatsko, Rabac, Mimosa, za <span>4.790</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 4.790    SLEVA 20%
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 5 dnů
  • Termín – od 17.10.2024 do 21.10.2024

****Mimosa – Rabac (Chorvatsko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.6/5, celkem hodnoceno 16x    Přečíst >>>


Hotel Mimosa je součástí hotelového komplexu Maslinica a nachází se jen pár kroků od pláže oceněné Modrou vlajkou v zálivu Maslinica, 500 metrů od centra Rabacu v Chorvatsku. Nabízí širokou škálu animačních programů pro děti i dospělé.

Ubytování je dostupné v různých typech pokojů, včetně jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky, s výhledem na ulici nebo moře, vybavených sprchou/WC, TV/sat, klimatizací, minibarem a balkonem nebo terasou.

Vybavení hotelu zahrnuje venkovní bazén se sladkou vodou, dětský bazén, vnitřní bazény v sousedním hotelu Hedera, restaurace, terasu, kavárnu, bary, market, směnárnu, parkování a další.

Stravování je zajištěno formou polopenze plus, zahrnující snídaně a večeře formou bufetu, s vodou a nápoji v ceně večeří v určeném období.

K dispozici je široká škála sportovních aktivit a zábavy, včetně vodních sportů, tenisu, minigolfu, stolního tenisu, plážového volejbalu, dětského hřiště, animací pro děti a dospělé, živé hudby a dalších.

Domácí mazlíčci nejsou povoleni a dětská postýlka je k dispozici za poplatek na recepci.


RABAC

Poloha Rabacu na Istrijském poloostrově v Chorvatsku je jedním z jeho nejpůsobivějších rysů. Nachází se na východním pobřeží poloostrova a těší se strategické poloze, která návštěvníkům poskytuje úžasný výhled na Jaderské moře. Rabac, zasazený mezi malebný Kvarnerský záliv a kopcovitý terén poloostrova Labin, nabízí jedinečnou kombinaci pobřežní krásy a zelené krajiny. Blízkost města k moři z něj udělala oblíbenou přímořskou destinaci s četnými nedotčenými oblázkovými plážemi a skrytými zátokami posetými pobřežím. Svou polohou je také ideálním výchozím bodem pro objevování nedalekých ostrovů Cres a Lošinj nebo historického města Labin, které se nachází jen kousek autem.

Historie Rabacu je hluboce zakořeněna v jeho námořním dědictví. Historicky sloužil jako rybářská vesnice a na architektuře a uspořádání města je patrný vliv Benátské republiky. Během let se proměnil v turistické útočiště, přesto si dokázal zachovat své kouzlo a autentičnost. Středomořské klima Rabacu, charakterizované mírnými zimami a teplými léty, z něj dělá celoroční destinaci. Město má dostatek slunečního svitu po celý rok, což z něj dělá skvělé místo pro outdoorové aktivity a vodní sporty v letních měsících. Příjemné klima také přitahuje návštěvníky, kteří hledají klidný útěk mimo sezónu, protože je to ideální čas k prozkoumání kulturních a historických míst Rabacu bez davů lidí. Celkově vzato, lokalita Rabac, geografie, historie a počasí z něj dělají dobře zakulacenou destinaci, která má co nabídnout po celý rok.


Prohlédnout více fotografií >>>


Turistika hraje ústřední roli v ekonomice Rabacu a je snadné pochopit proč, vzhledem k úchvatné přírodní kráse města a řadě atrakcí. Rabac je známý svými nedotčenými plážemi, které jsou hlavním lákadlem pro návštěvníky. Mezi nejoblíbenější pláže v Rabacu patří Girandella Beach, známá pro své křišťálově čisté vody a rozmanité nabídky vodních sportů, a Maslinica Beach, malebné místo obklopené bujnou zelení. Tyto pláže jsou dobře vybaveny vybavením, jako jsou lehátka a plážové bary, takže jsou ideální pro opalování a relaxaci.

Kromě Rabacu nabízí celý Istrijský poloostrov nepřeberné množství úžasných pláží a pobřežních destinací. Některé pozoruhodné možnosti v okolí zahrnují Bijeca Beach v Medulinu, rodinnou písečnou pláž s mělkými vodami, a Zlatni Rat v Bolu na ostrově Brač, který je známý svým jedinečným vzhledem ve tvaru V a možnostmi windsurfingu. Pulská městská pláž je další skvělou volbou, která se nachází v blízkosti historického města Pula a nabízí kombinaci oblázků a skal spolu s přitažlivou promenádou. Díky těmto a mnoha dalším plážím v okolí je Rabac a jeho okolí ideální volbou pro ty, kteří hledají slunce, moře a písek v krásném středomořském prostředí.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Region kolem Rabacu, zejména Istrijský poloostrov, je prodchnutý historií a nabízí návštěvníkům k prozkoumání řadu historických památek a přírodních divů. Jednou z významných historických památek je město Labin, které se nachází jen kousek jízdy od Rabacu. Staré město Labin je dobře zachovalý středověký klenot s úzkými dlážděnými uličkami, půvabnými náměstími a historickými budovami, jako je Muzeum města Labin, které poskytuje pohled do bohaté minulosti města. Město je také známé svými zachovalými městskými bránami a obrannými hradbami, které ho kdysi chránily před nájezdníky. Jednou z nejpozoruhodnějších historických památek v Labinu je kostel Panny Marie s tyčící se zvonicí, která nabízí panoramatický výhled do okolí.

V kontrastu s historickými památkami jsou přírodní krásy Istrijského poloostrova stejně podmanivé. Jedním z takových přírodních divů je přírodní park Učka, který se nachází v nedalekém pohoří Učka. Tato chráněná oblast se může pochlubit rozmanitou flórou a faunou, turistickými stezkami a úchvatnými výhledy z horských štítů. Pro ty, kteří hledají podvodní dobrodružství, je národní park Kamenjak, který se nachází na jižním cípu Istrijského poloostrova, rájem pro potápěče a šnorchlovače. Toto členité a nedotčené pobřeží je poseté skrytými zátokami, mořskými jeskyněmi a křišťálově čistou vodou, které z něj dělají ráj pro podmořský průzkum. Dalším přírodním pokladem jsou Brijunské ostrovy, národní park dostupný lodí z města Fažana. Tyto ostrovy nabízejí jedinečnou směs bujné středomořské vegetace, starověkých římských ruin a bývalého letního sídla jugoslávského vůdce Tita, což vytváří fascinující směs přírody a historie v úžasném přímořském prostředí.

 

Při návštěvě Rabacu existuje několik dalších zajímavých aspektů a atrakcí, které byste si neměli nechat ujít, abyste získali komplexní zážitek z města a jeho kultury. Jedním z vrcholů je živý kalendář událostí města. Během léta se v Rabacu koná řada festivalů, koncertů a kulturních akcí, které návštěvníkům nabízejí možnost ponořit se do místní kultury. Velkým vrcholem je Rabac Summer Festival, který představuje živou hudbu, taneční vystoupení a různé akce pod širým nebem, které oživují město. Kromě toho můžete často zaznamenat folklorní představení, která předvádějí tradiční chorvatské tance a hudbu, a umožňují tak nahlédnout do bohatého kulturního dědictví regionu.

Chorvatská kuchyně je známá svými lahodnými středomořskými chutěmi a Rabac není výjimkou. Ujistěte se, že ochutnáte místní jídla, jako jsou čerstvé mořské plody, grilované ryby a pokrmy s lanýži, což je regionální specialita. Nedílnou součástí zážitku je stolování v okouzlujících restauracích a konobách (tavernách) v Rabacu, které vám umožní dopřát si místní kulinářské speciality. Nezapomeňte své jídlo spárovat se sklenkou istrijského vína, které si svou kvalitou získalo mezinárodní uznání. Pro ty, kteří mají zájem prozkoumat místní zvyky a tradice, zvažte návštěvu místního trhu. Najdete zde čerstvé produkty, řemeslné výrobky a ručně vyráběné suvenýry, které jsou nezapomenutelnými památkami na vaši návštěvu. Kromě toho je nutností procházka po malebné pobřežní promenádě v Rabacu, kde můžete pozorovat každodenní život místních obyvatel a ponořit se do nádherné scenérie. Ať už si dopřáváte místní kuchyni, zažíváte kulturní akce nebo prostě jen pozorujete lidi podél promenády, Rabac nabízí ucelený a pohlcující zážitek z cestování.


Věděli jste, že...

.. jméno „Rabac“ pochází pravděpodobně ze slovanského slova „riba“, což znamená „ryba“? Je to kývnutí na historické kořeny města jako rybářské vesnice.

.. kromě oblíbených pláží je Rabac domovem několika skrytých zátok, které jsou pro turisty relativně neznámé? Tato odlehlá místa nabízejí klidnější a intimnější plážový zážitek.

.. Istrie, oblast, kde se nachází Rabac, je známá svým vysoce kvalitním olivovým olejem? Návštěvníci mohou prozkoumat místní olivové háje a dokonce se zúčastnit ochutnávek olivového oleje, aby ocenili tuto kulinářskou tradici.

.. je námořní historie Rabacu hluboce zakořeněna v identitě města? Jeho tradiční dřevěné rybářské lodě, známé jako batanas, jsou stále vyráběny a používány místními rybáři, čímž si zachovávají staletou tradici.

.. nedaleké město Labin, úzce spojené s Rabacem, bylo kdysi významným těžařským centrem? Hornické muzeum Labin nabízí fascinující pohled do regionální historie těžby uhlí, která sahá až do římských dob.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142