Brač > Bluesun Elaphusa > 15denní > Polopenze

Chorvatsko, Brač, Bluesun Elaphusa, za <span>31.472</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 31.472    SLEVA 18%
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 15 dnů
  • Termín – od 22.05.2024 do 05.06.2024

****Bluesun Elaphusa – Brač (Chorvatsko)

SKVĚLÁ VOLBA 🙂   Hodnocení návštěvníků: 4.6/5, celkem hodnoceno 5x    Přečíst >>>


Hotel Bluesun Elaphusan je moderní hotelový resort situovaný v blízkosti krásné písčité pláže Zlatni rat a pouhých 700 metrů od centra letoviska Bol v Chorvatsku. Nabízí luxusní vybavení a širokou škálu služeb pro pohodlný pobyt hostů.

Vybavení resortu zahrnuje 306 pokojů v moderních vícepatrových budovách s panoramatickým výhledem na pobřeží. Hostům je k dispozici recepce, lobby bar, restaurace, kongresové centrum, internetový koutek, diskotéka, fitness centrum, bazény, wellness centrum, půjčovna jízdních kol a automobilů, parkoviště a další vybavení.

Ubytování je v moderně zařízených dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky, klimatizací, sociálním zařízením, minibarem a balkonem nebo terasou. Rodinné pokoje a pokoje pro handicapované jsou k dispozici na vyžádání.

Stravování je zajištěno formou bohatého bufetu na snídaně a hosté mohou využít také stylovou a la carte restauraci s vynikající kuchyní.

Hotel pořádá pravidelné tématické večeře a zábavné programy s živou hudbou. Sportovní aktivity zahrnují tenis, plážový volejbal, jízdy na kolech a šipky. K relaxaci slouží vnitřní vyhřívaný bazén, venkovní bazén a wellness centrum s různými procedurami.

Pláž Zlatni rat se nachází nedaleko resortu a je vybavena lehátky a slunečníky. Poskytuje ideální podmínky pro koupání a vodní sporty.


Brač, úchvatný ostrov nacházející se v chorvatském Jaderském moři, se může pochlubit podmanivou směsí přírodních krás a bohaté historie. Brač se nachází ve středodalmatském souostroví a je největším ostrovem této skupiny a třetím největším v Jaderském moři. Jeho strategická poloha z něj učinila stěžejní bod pro obchod a plavbu po celá staletí. Zeměpisné rysy ostrova zahrnují členité pobřeží, malebné zátoky a rozmanitou krajinu, která sahá od olivových hájů a vinic až po tyčící se vápencové útesy.

Jednou z nejznámějších památek Brače je slavná pláž Zlatni Rat (Zlatý roh), známá svým neustále se měnícím tvarem a křišťálově čistou vodou. Tento jedinečný útvar vyčnívá do moře a vytváří ohromující poloostrov, který přitahuje turisty z celého světa. Kromě malebného pobřeží je Brač známý svými historickými městy jako Supetar a Bol, kde se kouzelné kamenné uličky vinou staletími starou architekturou. Vnitrozemí ostrova se navíc vyznačuje krasovým terénem posetým malebnými vesnicemi, starobylými kostely a aromatickými borovými lesy, které nabízejí spoustu příležitostí k průzkumu a venkovním aktivitám.

Strategická poloha Brače v kombinaci s jeho přírodní krásou z něj dělá žádanou destinaci pro ty, kteří hledají perfektní spojení historie, kultury a úžasné krajiny v srdci Jadranu. Ať už se zajímáte o opalování na jeho jedinečné pláži, prozkoumávání jeho historických míst nebo si užíváte venkovní dobrodružství, Brač nabízí pestrou škálu zážitků, které uspokojí širokou škálu zájmů.


Prohlédnout více fotografií >>>


Brač má bohatou a mnohostrannou historii, která trvá tisíciletí a zanechává za sebou řadu kulturních vlivů, které definují jedinečný charakter ostrova. Nejstaršími známými osadníky na Brači byli Ilyrové, kteří svou přítomnost založili kolem roku 2000 před naším letopočtem. V průběhu staletí ostrov postupně ovládali Řekové, Římané, Byzantinci, Benátčané a Habsburská říše. Toto bohaté historické dědictví se odráží v architektuře, umění a tradicích ostrova.

Jedním z kulturních skvostů Brače je jeho domorodá kamenická tradice. Proslulý bílý vápenec těžený na ostrově byl použit k výstavbě ikonických staveb doma i v zahraničí, včetně slavného Diokleciánova paláce ve Splitu. Historická města ostrova, jako je Bol a Supetar, představují nádherně zachovalou středověkou architekturu, okouzlující úzké uličky a malebná náměstí. Brač má také silnou námořnickou tradici, mnoho místních se po generace zabývá rybolovem a stavbou lodí.

Kulturní dědictví Brače dále obohacuje tradiční hudba, tanec a festivaly. Ostrovní lidová hudba, známá jako „klapa“, se vyznačuje harmonickým zpěvem a cappella a odráží námořní historii ostrova. Brač je také známý svou každoroční oslavou "Vidova Gora", která ctí patrona ostrova, svatého Vida. Tato událost spojuje náboženské obřady, folklórní představení a živé slavnosti a nabízí pohled do živé kulturní tapisérie ostrova. Celkově je historie a kultura Brače svědectvím o houževnatosti a kreativitě jeho lidí, kteří po staletí uchovávali a oslavovali své dědictví.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Bračský cestovní ruch je do značné míry definován jeho nádhernými plážemi, které nabízejí rozmanitou škálu zážitků pro návštěvníky hledající slunce, moře a relaxaci. Zlatni Rat, často označovaný jako Zlatý roh, je bezpochyby nejznámější pláží ostrova. Tato jedinečná oblázková pláž trojúhelníkového tvaru se nachází nedaleko města Bol a zasahuje do azurových vod Jadranu a vytváří vizuálně ohromující podívanou. Jeho neustále se měnící tvar vlivem větru a proudů z něj dělá ideální místo pro opalování, plavání a vodní sporty.

Kromě Zlatni Rat se Brač může pochlubit mnoha dalšími krásnými plážemi, které uspokojí různé preference. Pláž Vrilo ve městě Supetar nabízí klidný únik s průzračnou vodou a stínem borovic. Pro ty, kteří hledají klidnější a odlehlejší atmosféru, je Lovrečina Bay poblíž Postiry skrytým klenotem s písečnými pobřežími a starobylými ruinami v okolí. Nedotčené vody pláže Murvica nedaleko Bolu jsou rájem pro šnorchlaře a potápěče s podvodními jeskyněmi a rozmanitým mořským životem.

Zatímco pláže jsou hlavním lákadlem pro turisty, Brač nabízí také několik míst, která musíte vidět, která poskytují kulturní a historické obohacení. Město Bol se svými okouzlujícími uličkami a historickou architekturou je nádherným místem k prozkoumání. Nenechte si ujít návštěvu Dominikánského kláštera a Bol Marina. Vesnice Pučišća je známá svou kamenickou školou, kde můžete být svědky řemeslníků provádějících složité kamenické práce. Kromě toho Vidova Gora, nejvyšší vrchol ostrova, nabízí panoramatické výhledy na Jadran a okolní ostrovy, díky čemuž je vynikající destinací pro milovníky pěší turistiky a přírody.

 

Brač nabízí živý kalendář akcí a aktivit, které uspokojí širokou škálu zájmů po celý rok. Jednou z výjimečných akcí na ostrově je Závod Vidova Gora, který se obvykle koná koncem června nebo začátkem července. Tato náročná stezka zavede účastníky na nejvyšší vrchol ostrova Vidova Gora, který nabízí nejen fyzickou výzvu, ale také úchvatné panoramatické výhledy jako obohacující kulisu. Tato událost přitahuje jak soutěživé sportovce, tak outdoorové nadšence a vytváří energickou a inkluzivní atmosféru.

Během letních měsíců se na Brači konají různé kulturní festivaly, včetně Letní festival Bol a Supetarské kulturní léto. Tyto festivaly předvádějí místní hudbu, tanec, divadlo a umění a umožňují návštěvníkům ponořit se do kulturní scény ostrova. Milovníci vodních sportů si navíc mohou dopřát windsurfing, kiteboarding a potápění v křišťálově čistých vodách Jadranu. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kulturní obohacení, akce a aktivity na Brači poskytují dostatek příležitostí, jak si návštěvu tohoto okouzlujícího ostrova užít na maximum.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142