Poreč > Flores > 10denní > Polopenze

Chorvatsko, Poreč, Flores, za <span>29.106</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 29.106
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 10 dnů
  • Termín – od 20.07.2024 do 29.07.2024

****Flores – Poreč (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.2/5, celkem hodnoceno 4x    Přečíst >>>


Hotel Flores se nachází v klidném prostředí piniového háje, pouhých 400 metrů od historického centra Poreče v Chorvatsku. Nabízí široké vybavení a služby pro pohodlný pobyt hostů.

Vybavení a služby zahrnují restauraci, kavárnu, terasu, kongresový sál, výtah, internetový koutek a hlídané parkoviště (za poplatek). Ubytování je k dispozici v klimatizovaných 1 až 2 lůžkových pokojích s vlastní koupelnou, satelitní TV, bezplatným Wi-Fi, minibarem, telefonem, trezorem a balkonem. Některé pokoje nabízejí možnost až dvou přistýlek.

Pro sport a zábavu jsou k dispozici vnitřní bazén se sladkou vodou, whirlpool, wellness, fitness a sauna. Stravování je možné formou bufetu na snídani nebo polopenzi. Pláž je vzdálená přibližně 50 metrů od hotelu a má betonové platě s možností sprch na pláži.

Dětská postýlka je k dispozici na vyžádání za poplatek. Slevy pro děti zahrnují bezplatný pobyt dítěte do 3 let bez nároku na lůžko a stravu, a slevy pro děti do 12 let na přistýlkách nebo základním lůžku. Cena zahrnuje ubytování, snídaně nebo polopenzi na vybraný počet nocí a pobytovou taxu. Doplňkově lze dokoupit cestovní pojištění a zapůjčení dětské postýlky za poplatek.


POREČ

Lokalita Poreč se nachází na západním pobřeží Istrijského poloostrova s výhledem na Jaderské moře v Chorvatsku. Tato vynikající poloha přispívá k jeho popularitě jako pobřežní destinace. Město je charakteristické svou jedinečnou geografií s malebným pobřežím s četnými zálivy a zátokami. Porečské nábřeží je poseté oblázkovými a skalnatými plážemi, které nabízejí rozmanitou škálu přímořských zážitků. Okolí města se také může pochlubit bujnou středomořskou vegetací a zvlněnými kopci, což z něj dělá ideální prostředí pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a cyklistika. Blízkost národního parku Brijuni a jeho krásného souostroví je dalším bonusem pro milovníky přírody, protože je to jen krátká plavba lodí od Poreče.

Z hlediska historie má Poreč fascinující minulost, která sahá až do římských dob, kdy byla známá jako Parentium. Historické jádro města je dobře zachovalé, v jeho architektuře a kultuře jsou patrné římské, byzantské a benátské vlivy. Eufraziova bazilika, hlavní příklad raně křesťanského byzantského umění, je jednou z nejznámějších historických památek Poreče. V průběhu staletí Poreč zažila vzestup a pád říší, včetně Římanů, Byzantinců a Benátčanů, z nichž každá zanechala svou stopu v bohatém dědictví města. Pokud jde o počasí, Poreč má středomořské klima charakterizované teplými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Díky tomu je ideální destinací pro dovolenou plnou slunce, přičemž nejteplejšími měsíci jsou červen až srpen. Příjemné počasí prodlužuje turistickou sezónu a Poreč je tak celoroční destinací pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a pobřežních krás.


Prohlédnout více fotografií >>>


Cestovní ruch je mízou Poreče a město je oblíbeným cílem cestovatelů z celého světa. Jeho historické kouzlo, krásné pláže a pulzující kulturní scéna z něj dělají místo, které musíte v Chorvatsku navštívit. Porečský cestovní ruch se soustřeďuje kolem jeho úžasného pobřeží, na četné pláže se sjíždějí návštěvníci, aby se opalovali a užívali si křišťálově čisté vody Jaderského moře. Mezi oblíbené pláže v Poreči patří pláž Plava Laguna, pláž Brulo a pláž Blue Lagoon. Tyto pláže nabízejí různé vybavení, od vodních sportů po plážové bary a restaurace, které uspokojí celou řadu preferencí.

V nedalekém regionu najdete ještě více fantastických pobřežních míst. Jen kousek od Poreče můžete prozkoumat pláže Istrijského poloostrova, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Mezi některé pozoruhodné patří pláž Mulini v Rovinji, krásná oblázková pláž s výhledem na staré město, a pláž Katoro v Umagu, která nabízí kombinaci skalnatých a oblázkových břehů spolu se spoustou rekreačních aktivit. Kromě toho se Brijunské ostrovy, dostupné lodí z nedaleké Fažany, mohou pochlubit idylickými plážemi a možností prozkoumat národní park s bohatou biodiverzitou. Celý region kolem Poreče je pokladnicí pobřežní krásy, což zajišťuje, že turisté mají během svého pobytu na výběr z široké škály plážových destinací.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Region kolem Poreče v Chorvatsku překypuje fascinující směsí historických památek a dechberoucích přírodních krás. Jednou z nejvýznamnějších historických památek je Eufraziova bazilika, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO v srdci Poreče. Tato byzantská bazilika ze šestého století je oslavována svými úžasnými mozaikami, které zobrazují složité náboženské scény. Jeho historický význam, výjimečná architektura a zachovalý stav z něj činí nezbytnou zastávku pro milovníky historie a umění. V Poreči můžete také prozkoumat okouzlující středověké staré město s úzkými uličkami, starobylými budovami a pulzujícími náměstími, které vyzařují nádhernou středomořskou atmosféru.

Pro ty, kteří přitahují přírodní památky, vyniká Limský záliv jako podmanivý geologický útvar. Toto dlouhé úzké ústí lemuje bujná zeleň a strmé útesy a je často označováno jako Jaderský fjord kvůli své nápadné podobnosti s norskými fjordy. Limský záliv není jen vizuálním zázrakem, ale také centrem místní produkce mořských plodů, takže je ideálním místem, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody v restauracích u vody. Národní park Brijuni, dostupný lodí z nedalekého města Fažana, navíc nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a historických intrik. Tyto ostrovy jsou známé svou pozoruhodnou krajinou, rozmanitou divokou přírodou a ruinami římské vily, což z nich dělá ráj pro milovníky přírody i milovníky historie. Oblast kolem Poreče je lákavou směsicí historie a přírody, která návštěvníkům zajišťuje, že si mohou vychutnat kulturní objevování i klidnou krásu jadranského pobřeží.

 

Při návštěvě Poreče najdete četné zážitky a zajímavosti za historickými památkami a přírodními krásami, které byste si neměli nechat ujít. V první řadě se ponořte do pulzující kuchyně regionu. Istrijská kuchyně je známá svými lanýži, olivovým olejem a vynikajícími víny. Neodcházejte, aniž byste ochutnali tradiční jídla, jako jsou lanýžové těstoviny, istrijský pršut a pochoutky z mořských plodů. Spárujte tato jídla se sklenkou místního vína Malvazija nebo Teran pro autentický gastronomický zážitek. Můžete také prozkoumat místní trhy a obchody s olivovými oleji, produkty z lanýžů a regionálními víny jako suvenýry.

Účast na místních festivalech a akcích může poskytnout hlubší porozumění porečské kultuře. Poreč Open Air Festival, který se koná v létě, nabízí řadu koncertů pod širým nebem, divadelní představení a umělecké výstavy, takže je skvělým způsobem, jak si užít kulturní akce pod hvězdnou istrijskou oblohou. Kromě toho se můžete setkat s tradičními akcemi, jako je Istrijský karneval s barevnými průvody a nošením masek nebo Svatomartinské oslavy vína v listopadu.

Průzkum okouzlujících úzkých uliček a skrytých zákoutí pobřežního města může vést k úžasným objevům. Staré město Poreče je bludištěm dlážděných uliček, zdobených okouzlující architekturou, uměleckými galeriemi a příjemnými kavárnami. Nezapomeňte se vydat na klidnou procházku po nábřežní promenádě, odkud budete mít úžasný výhled na moře a možnost relaxovat v přímořských barech a restauracích. Tyto zážitky v kombinaci s místními tradicemi a přátelskými lidmi vám poskytnou všestrannou a nezapomenutelnou návštěvu Poreče v Chorvatsku.


Věděli jste, že...

.. se pod Eufraziovou bazilikou nachází dobře zachovalý římský dům z 1. století s úžasnou mozaikovou podlahou? Tento skrytý klenot není široce známý a nabízí fascinující pohled do dávné historie města.

.. je Poreč domovem toho, co je často nazýváno nejmenším funkčním semaforem na světě? Nachází se v blízkosti úzké jednosměrné ulice a díky své nepatrné velikosti získal určitou proslulost.

.. pláž Plava Laguna v Poreči je domovem mohutného cedru, jehož stáří se odhaduje na více než 100 let? Místní věří, že má mystické vlastnosti a je to klidné místo pro relaxaci a stín v horkých letních dnech.

.. je ostrov svatého Mikuláše, který se nachází nedaleko Poreče, známý svými středověkými votivními deskami? Tyto malé kamenné plakety zobrazují různé scény každodenního života a jsou považovány za vzácné historické artefakty.

.. má Poreč svou vlastní legendu o jednorožci, která se váže k historii sv. Eufrasia? V Eufraziově bazilice můžete najít vyřezávaný symbol jednorožce, často spojený s příběhy o čistotě a ochraně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142