Pelješac > Faraon > 5denní > Snídaně

Chorvatsko, Pelješac, Faraon, za <span>2.574</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 2.574    SLEVA 10%
  • Snídaně
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 5 dnů
  • Termín – od 28.09.2024 do 02.10.2024

***Faraon – Pelješac (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 3.8/5, celkem hodnoceno 27x    Přečíst >>>


Hotel Faraon je oblíbeným ubytováním, který byl kompletně zrekonstruován v roce 2008. Nachází se na mírném svahu přímo u pláže na západním okraji romantického rybářského přístavu Trpanj na poloostrově Pelješac v Chorvatsku. Centrum letoviska Trpanj s řadou restaurací, barů a obchodů je v docházkové vzdálenosti přibližně 200 metrů po pobřežní promenádě. Poloostrov Pelješac je druhým největším poloostrovem v Chorvatsku a nabízí malebnou krajinu a bohatou historii.

Vybavení hotelu zahrnuje recepci s 24hodinovou obsluhou, směnárnu, lobby bar, bufetovou restauraci, snack bar u bazénu, kavárnu, obchod se suvenýry, minimarket, konferenční místnost, společenskou místnost s TV, internetový koutek, taneční terasu a parkoviště. Hosté mohou využívat sladkovodní bazén, dětský bazén, sluneční terasu a snack bar u bazénu. Pro děti je k dispozici mini klub, dětské hřiště, diskotéka a animační programy.

Hotel nabízí celkem 133 pohodlně zařízených pokojů, včetně standardních pokojů Comfort a prostornějších pokojů typu Premier. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, balkon nebo terasu, a většina z nich nabízí výhled na moře. Stravování je zajištěno programem All Inclusive s bufetovými snídaněmi, obědy a večeře, a také lehkým občerstvením během dne. Mezi služby hotelu patří také pravidelné animační programy pro děti i dospělé, sportovní aktivity jako stolní tenis a plážový volejbal, a večerní zábavné show.

Pláž u hotelu Faraon je oblázková s pozvolným vstupem do moře, vhodná zejména pro rodiny s malými dětmi. Lehátka, slunečníky a matrace jsou k dispozici za poplatek. Doporučuje se využít nabídku vodních sportů od místních poskytovatelů na pláži.


PELJEŠAC

Pelješac, který se nachází v nejjižnější části Chorvatska, je regionem s bohatou historií a rozmanitou geografií. Tento štíhlý poloostrov zasahuje do Jaderského moře a vyznačuje se členitým terénem a ohromujícími přírodními krásami. Region je lemován na severu Pelješacským průlivem a na jihu ostrovem Korčula, což vytváří jedinečnou přímořskou krajinu. Se svými četnými zátokami, útesy a odlehlými plážemi je Pelješac rájem pro milovníky přírody a ty, kteří hledají klid. Vnitrozemí poloostrova se vyznačuje řadou kopců a hor, díky čemuž je ideální destinací pro pěší turistiku a cykloturistiku a poskytuje panoramatický výhled na okolní moře a krajinu.

Pokud jde o historii, Pelješac se může pochlubit fascinujícím dědictvím, které sahá až do starověku. Obývali ho Ilyrové a později Římané, kteří uznávali jeho strategický význam. Středověké město Ston se zachovalými obrannými zdmi a solnými pánvemi je svědectvím o historickém významu regionu. Solné pánve ve Stonu byly v provozu po staletí a hrály zásadní roli v ekonomice oblasti. V průběhu let byl region známý také svými námořními tradicemi a výrobou vína, zejména pěstováním hroznů Plavac Mali, kterým se daří ve středomořském klimatu. Zdejší vinice produkují robustní červená vína, která si získala mezinárodní uznání. Klima na Pelješaci je typicky středomořské, charakterizované teplými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami. Díky tomu je ideální destinací pro milovníky pláže, outdoorové nadšence i milovníky vína. Relativně izolovaná poloha poloostrova poskytuje pocit klidu a odpočinku od rušných turistických oblastí, což z něj činí atraktivní destinaci pro ty, kteří hledají autentický zážitek z nevyšlapaných cest v Chorvatsku.


Prohlédnout více fotografií >>>


Turistika na Pelješaci a okolním regionu zaznamenala stálý nárůst popularity, protože cestovatelé hledají klidnější a autentické zážitky v Chorvatsku. Přírodní krásy oblasti, bohaté historické památky a výjimečné kulinářské nabídky z ní udělaly lákavou destinaci. Návštěvníci mohou prozkoumat historická města, jako je Ston, známý svými zachovalými městskými hradbami, a dopřát si místní pochoutky z mořských plodů. Region se také může pochlubit několika úžasnými plážemi, které uspokojí různé preference, od oblázkových břehů s čistou vodou až po odlehlé zátoky orámované vinicemi.

Na Pelješaci najdete pláž Prapratno nedaleko Stonu, která nabízí písečné pobřeží a klidné vody, ideální pro opalování a koupání. Pláž Trstenik, další oblázková pláž uhnízděná mezi vinicemi ve městě Trstenik, poskytuje klidné prostředí s podmínkami pro koupání vhodné pro rodiny. Pláž Divna na nedalekém ostrově Korčula, která není na samotném Pelješaci, je přístupná krátkou jízdou trajektem a nabízí klidnou a nedotčenou oblázkovou pláž. Pláž Žuljana, která se nachází na jižní straně Pelješace, je navíc známá pro své křišťálově čisté vody a klidné prostředí, což z ní činí vynikající volbu pro šnorchlování a plavání. Pláž Duba nedaleko Trsteniku nabízí skrytou, panenskou atmosféru s úžasnými výhledy, ideální pro ty, kteří hledají klidný útěk u pobřeží Jaderského moře. Pelješac a jeho sousední oblasti se svými rozmanitými pobřežními nabídkami uspokojí plážové nadšence, milovníky vodních sportů a každého, kdo hledá nedotčenou krásu pobřeží Jaderského moře.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Pelješac a jeho okolní region jsou pokladnicí historických památek, z nichž každá je prodchnuta staletími dědictví. Mezi nejvýznamnější patří Ston City Walls, zázrak středověkého inženýrství, který byl často přezdíván Evropská čínská zeď. Tyto hradby, postavené ve 14. století, sloužily jako ochranné opevnění pro cenné solné pánve ve Stonu a nabízejí návštěvníkům dechberoucí výhledy na město a jeho okolí. Vysoko nad Stonem se nachází Pevnost sv. Michaela, architektonická památka ze středověku. Pevnost je svědectvím o historickém významu regionu a poskytuje podmanivý pohled do minulosti.

V říši přírodních pamětihodností jsou vinice Dingač na strmých jižních svazích Pelješace nezapomenutelným zážitkem. Terasovité vinice ladí s členitou krajinou a vytvářejí vizuálně výrazné a jedinečné prostředí pro vinařství. Krása zátoky Mali Ston je dalším přírodním klenotem. Zátoka, schovaná uprostřed zvlněných kopců, nabízí nedotčené vody, takže je ideálním místem pro opalování, plachtění nebo prostě vychutnávání klidné přímořské atmosféry. A přestože se národní park Mljet nenachází přímo na Pelješaci, je útočištěm pro milovníky přírody, kam se dostanete krátkou jízdou trajektem. Park zahrnuje dvě slaná jezera, bujné lesy a dokonce i benediktinský klášter na ostrůvku v jednom z jezer. Prohlídka tohoto parku umožňuje návštěvníkům ponořit se do nedotčené krásy přírodního světa. Tyto historické a přírodní památky společně obohacují půvab Pelješace a jeho sousedního regionu a zajišťují všestranný zážitek pro cestovatele toužící po poznání historie, kultury a divů přírody.

 

Pelješac je oslavován pro své výjimečné plody moře a jedním z pokrmů, které musíte ochutnat, je černé rizoto nebo crni rižot vyrobené ze sépiového inkoustu. Ústřice v regionu, zejména ze Stonu, jsou známé svou vynikající chutí. Nezapomeňte tyto lahůdky spárovat s místními víny, zejména s robustními červenými vyrobenými z hroznů Plavac Mali. Široce dostupné jsou prohlídky s ochutnávkami vín, které vám umožní prozkoumat vinice a sklepy a zároveň si vychutnat některá z nejlepších chorvatských vín.

Region Pelješac si zachoval silný smysl pro tradice a místní kulturu. Nezapomeňte zažít místní festivaly a akce, jako je Stonska Noć (Ston Night), která nabízí hudbu, tanec a tradiční kuchyni. Můžete se také setkat s místními obyvateli, kteří se zabývají prastarými řemesly, jako je keramika nebo rybaření, a poskytují tak pohledy do kulturního dědictví regionu.

Nedotčené vody obklopující Pelješac nabízejí nepřeberné množství příležitostí pro vodní sporty, včetně šnorchlování, potápění a plachtění. Milovníci pěší turistiky a cyklistiky zde naleznou četné stezky k prozkoumání, které nabízejí panoramatické výhledy na Jadran a vnitrozemí poloostrova.

Solné pánve ve Stonu, známé jako Solana Ston, byly v provozu již od římských dob. Je to zajímavé místo k návštěvě, protože můžete být svědky tradičních metod sklizně soli, které se dodnes používají. Solné pánve přispívají k jedinečné krajině a místní ekonomice.


Věděli jste, že...

.. má Pelješac dlouhou námořní historii a někteří historici se domnívají, že zde sídlila jedna z vůbec prvních loděnic na světě? Pozůstatky starověkých vraků lodí a námořních artefaktů nalezených v této oblasti zdůrazňují její význam jako centra pro stavbu lodí a mořeplavbu ve starověku.

.. vody kolem Pelješacu ukrývají několik skrytých pokladů? Mořské dno je domovem starověkých vraků lodí, včetně řecké obchodní lodi pocházející z 5. století před naším letopočtem, což z něj činí pozoruhodné místo pro nadšence podmořské archeologie.

.. v roce 1503 došlo nad Pelješacem k zatmění Slunce, které zaznamenal místní historik? Pozorování tohoto zatmění je jedním z prvních zdokumentovaných případů záznamu zatmění Slunce v Evropě.

.. Vinice Dingač a Postup na poloostrově Pelješac mají mikroklima a terroir tak odlišné, že byly klasifikovány jako první a jediné oficiální vinařské apelace Chorvatska? Toto jedinečné prostředí přispívá k výjimečné kvalitě hroznů Plavac Mali pěstovaných v regionu.

.. se každoročně 3. února slaví svátek Svatého Blažeje, patrona Dubrovníku? V tento den se ve Stonu odehrává jedinečná tradice, kdy místní rybář uloví živou pražmu a položí ji na oltář kostela jako obětinu světci.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142