Korčula > Aminess Port9 Hotel (Ex. Bon Repos) > 3denní > Polopenze

Chorvatsko, Korčula, Aminess Port9 Hotel (Ex. Bon Repos), za <span>2.524</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 2.524
  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 3 dny
  • Termín – od 02.10.2024 do 04.10.2024
  • FIRST MINUTE

****Aminess Port9 Hotel (Ex. Bon Repos) – Korčula (Chorvatsko)

Prozatím bez hodnocení. Chcete přidat své?

Aminess Port9 Hotel je renovovaný resort na úrovni 4*, ideálně umístěný nedaleko centra Korčuly v Chorvatsku, v klidné zátoce obklopené středomořskou vegetací. Toto ubytování je vhodné pro rodinnou dovolenou nebo romantický pobyt ve dvou.

Hotel se nachází přibližně 2 km od historického centra města Korčula a je obklopen olivovníky a středomořskou vegetací, což vytváří relaxační a klidné prostředí pro hosty. Vybavení resortu zahrnuje recepci, restaurace, bary, venkovní a vnitřní bazény, menší wellness centrum, sluneční terasu, tavernu, dětské hřiště, sportovní hřiště a další.

Ubytování je k dispozici v různých typech pokojů, včetně Comfort, Superior, Superior Suite a Family pokojů. Všechny pokoje jsou dobře vybaveny, včetně klimatizace, SAT TV, minibaru, sejfu, telefonu, vlastní koupelny se sprchou, WC a Wi-Fi.

Stravování je možné buď ve formě snídaně nebo polopenze podávané formou bufetu. Hotel také nabízí několik doplňkových služeb, jako jsou dětské postýlky, povolení domácích zvířat (za poplatek) a parkování v blízkosti hotelu (za poplatek).

Co se týče sportu a zábavy, resort disponuje venkovními a vnitřními bazény, bazénem pro děti, wellness centrem, animačními programy pro děti v hlavní sezóně, tenisovými kurty, stolním tenisem a minigolfem. V blízkém okolí je také možnost půjčení aut, motorek a kol, a nabízí se bohatý výběr vodních sportů na pláži.

Pláž u hotelu je přírodní, s oblázky a místy betonovými platy ke slunění. Pláže mají pozvolný vstup do moře, což je vhodné pro děti. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici za poplatek a jsou vzdáleny přibližně 100 metrů. First minute slevy jsou k dispozici pro rezervace provedené do 29. února 2024 a 10% sleva pro rezervace do 31. března 2024.


Korčula je malebný ostrov nacházející se v Jaderském moři na jižním pobřeží Chorvatska. Patří do dalmatského souostroví a je známý pro svou úžasnou přírodní krásu a bohaté historické dědictví. Ostrov je charakteristický svým členitým pobřežím s četnými odlehlými zátokami, křišťálově čistou vodou a bujnou středomořskou vegetací. Různorodá geografie Korčuly zahrnuje husté lesy, zvlněné kopce a úrodné pláně, což z ní dělá útočiště jak pro milovníky přírody, tak pro milovníky historie.

Jedním z nejvýraznějších rysů Korčuly je její zachovalé středověké město, nazývané také Korčula, které zaujímá severovýchodní část ostrova. Toto starobylé město je známé svým pozoruhodným uspořádáním připomínajícím rybí kost, designem, který zlepšuje proudění vzduchu a poskytuje ochranu před silným větrem. Úzké křivolaké uličky města jsou lemovány okouzlujícími kamennými domy zdobenými střechami s červenými taškami a může se pochlubit působivou středověkou městskou hradbou a historickými kostely, včetně úžasné katedrály sv. Marka. Díky své strategické poloze, bujné krajině a historii sahající až do starověku přispívá poloha Korčuly a její geografie k jejímu půvabu jako podmanivé destinace v srdci Jadranu.


Prohlédnout více fotografií >>>


Korčula je kultura a historie hluboce propojena s její strategickou polohou v Jaderském moři. Ostrov má bohaté a mnohostranné dědictví, které odráží vlivy různých civilizací, které v průběhu staletí utvářely jeho identitu. Jeho historie sahá do starověku, s důkazy o řeckém a římském osídlení. Nejslavnější je však jako údajné místo narození slavného cestovatele a spisovatele Marca Pola, který zanechal nesmazatelnou stopu v historii ostrova.

Korčulské kulturní dědictví je fascinující směsí benátských, chorvatských a středomořských vlivů. To je patrné v jeho architektuře, kuchyni a tradicích. Středověké město Korčula se zachovalými budovami benátské renesance a historickými památkami je svědectvím benátské minulosti ostrova. Mečový tanec Moreska, jedinečné a dramatické představení, které předvádí korčulské válečné tradice, je na ostrově ceněnou kulturní tradicí. Celkově vzato je kultura a historie Korčuly podmanivou mozaikou, kterou místní obyvatelé i návštěvníci nadále oslavují a oceňují.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch hraje klíčovou roli v ekonomice Korčuly a přitahuje cestovatele z celého světa na její okouzlující břehy. Ostrov nabízí pestrou škálu atrakcí a aktivit, které uspokojí různé zájmy. Mezi hlavní lákadla patří jeho nedotčené pláže, které jsou rozesety podél pobřeží. Nejoblíbenější pláží je bezesporu Vela Pržina v Lumbardě, známá svým zlatým pískem a křišťálově čistou vodou, díky čemuž je ideálním místem pro koupání a opalování. Ostrov Badija, jen krátkou jízdu lodí od města Korčula, se může pochlubit odlehlými oblázkovými plážemi a františkánským klášterem ze 14. století, který vaší plážové exkurzi dodává nádech historie. p>

Samotné město Korčula se svým zachovalým středověkým kouzlem je nutnou destinací. Historické jádro města je nádherným labyrintem úzkých dlážděných uliček, posetých malebnými náměstími a historickými památkami, jako je rodný dům Marca Pola a katedrála sv. Marka. Impozantní městské hradby poskytují panoramatický výhled na okolní moře a poloostrov Pelješac. Dalším klenotem je Muzeum města Korčula, kde se můžete ponořit hlouběji do bohaté historie a kultury ostrova. Pro milovníky vína je návštěva jedné z místních vinic, jako jsou ty v Lumbardě, nezbytná k ochutnání jedinečného vína Grk, které je exkluzivní na Korčulu.

Prozkoumávání přírodních krás ostrova je také nutností a souostroví Korčula nabízí příležitosti pro plachtění a skákání po ostrovech. Nenechte si ujít příležitost prozkoumat olivové háje a vinice, které pokrývají vnitrozemí ostrova a nabízejí pohled do tradičních zemědělských postupů. Celkově lze říci, že turistická scéna Korčuly nabízí harmonickou směs úžasných pláží, historických pokladů a přírodních divů, což z ní činí vyhledávanou destinaci pro cestovatele, kteří hledají jedinečný středomořský zážitek.

 

Korčula nabízí po celý rok živou řadu aktivit a akcí, které uspokojí širokou škálu zájmů. Milovníci vodních sportů najdou dostatek příležitostí pro plachtění, windsurfing a potápění v křišťálově čistých vodách obklopujících ostrov. Mnoho místních provozovatelů nabízí exkurze za šnorchlováním, potápěním a průzkumem podvodních jeskyní, které poskytují příležitost objevit bohatý mořský život v Jaderském moři.

Kulturní akce jsou nedílnou součástí života na ostrově, s letními festivaly jako Korčulský barokní festival a představení mečového tance Moreska v centru pozornosti. Moreska je podmanivý tradiční tanec, který vypráví o bitvě mezi křesťany a Maury a představuje válečnou historii Korčuly. Chcete-li ochutnat místní kulturu, nezapomeňte se zúčastnit jednoho z četných festivalů vína a jídla, které oslavují gastronomické tradice Korčuly a nabízejí skvělou příležitost ochutnat místní vína, olivové oleje a mořské plody.

Milovníci přírody mohou prozkoumat bujnou krajinu ostrova prostřednictvím turistických a cyklistických stezek, které se vinou mezi olivovými háji, vinicemi a hustými lesy. Různorodá topografie ostrova nabízí různé trasy pro outdoorové nadšence všech úrovní. Výlety lodí na nedaleké ostrůvky a poloostrov Pelješac navíc poskytují scénická dobrodružství a příležitosti ke šnorchlování, plavání a opalování. Ať už vás lákají kulturní festivaly, vodní sporty nebo outdoorová dobrodružství, Korčula nabízí bohatou mozaiku aktivit a akcí, díky nimž budete v tomto skvostu Jadranu nezapomenutelným zážitkem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142