8denní zájezd – Jižní Dalmácie – od 15390Kč

Chorvatsko, Jižní Dalmácie, ubytování Croatia, za 15390Kč

Croatia – Jižní Dalmácie – od 15390Kč

  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dní
  • Cena za 1 osobu – 15390Kč


Jižní Dalmácie je okouzlující region nacházející se podél chorvatského pobřeží Jaderského moře, známý pro svou úžasnou krajinu a bohaté historické dědictví. Tato malebná oblast zahrnuje nejjižnější část dalmatského pobřeží, rozprostírající se od města Split k hranici s Černou Horou. Jeho geografie se vyznačuje rozmanitou topografií, která plynule kombinuje drsné vápencové hory, svěží zelená údolí a nedotčené pobřeží s bezpočtem ostrovů, ostrůvků a zátok. Jedinečná poloha regionu mezi Jaderským mořem a Dinárskými Alpami vytváří fascinující kontrast mezi temně modrými vodami moře a tyčícími se vrcholky hor.

Jedním z nejikoničtějších rysů jižní Dalmácie je její pozoruhodné pobřeží, které je protkáno okouzlujícími historickými městy, jako je Dubrovník, známý jako „Perla Jadranu“. Tento region je známý svým středomořským klimatem s horkými, suchými léty a mírnými, vlhkými zimami, což z něj činí oblíbenou destinaci pro turisty, kteří hledají slunce a kulturní zážitky. Geografie jižní Dalmácie je navíc propojena s její námořní historií, protože region se může pochlubit sítí starých obchodních cest, opevnění a pobřežních vesnic, které prosperovaly po staletí.

Geografie Jižní Dalmácie zahrnuje také Dalmatské ostrovy, skupinu přibližně 79 ostrovů a více než 500 ostrůvků, z nichž každý nabízí jedinečnou směs přírodních krás a historického významu. Toto souostroví je rájem námořníků a přitahuje vodáky a dobrodruhy svými křišťálově čistými vodami, skrytými jeskyněmi a odlehlými plážemi. Celkově lze říci, že poloha a geografie jižní Dalmácie vytváří harmonické spojení přírodních divů a kulturního dědictví, což z ní činí podmanivou destinaci pro cestovatele, kteří hledají nezapomenutelný středomořský zážitek.


Prohlédnout více fotografií >>>


Jižní Dalmácie, která se nachází podél úchvatného chorvatského pobřeží Jaderského moře, se může pochlubit kulturou a historií stejně bohatou a podmanivou jako její dechberoucí krajina. Jeho historie je hluboce propojena s námořním dědictvím Středomoří, které bylo v průběhu věků obýváno různými civilizacemi, včetně Ilyrů, Římanů, Byzantinců, Benátčanů a Osmanů. Jedno z nejznámějších měst v regionu, Dubrovník, často označovaný jako "Perla Jadranu", je svědectvím o historickém významu Jižní Dalmácie se svými pozoruhodně zachovalými středověkými hradbami, paláci, a kostely.

Kultura jižní Dalmácie je odrazem její rozmanité historie se směsí vlivů ze sousedních středomořských zemí. Je to patrné na místní kuchyni, která obsahuje čerstvé mořské plody, olivový olej a středomořské bylinky, stejně jako na tradiční hudbě a tanci. Festivaly a akce oslavují bohaté dědictví regionu a vrcholy, jako je Dubrovský letní festival, představující klasickou hudbu a divadlo na pozadí starobylých uliček města. Kultura a historie jižní Dalmácie jsou nejen zdrojem hrdosti pro její obyvatele, ale také lákavým lákadlem pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do světa, kde minulost a přítomnost harmonicky koexistují.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch je základním kamenem ekonomiky jižní Dalmácie díky své úžasné krajině, historickým památkám a nedotčeným plážím, které přitahují cestovatele z celého světa. Dubrovník s krásně zachovalými středověkými hradbami a historickým Starým městem je nezbytnou destinací. Procházky po mramorem dlážděných ulicích Starého Města, návštěva ikonických městských hradeb Dubrovníku a prozkoumávání bohatého kulturního dědictví v městských muzeích a kostelech jsou zásadní zážitky. Kousek za Dubrovníkem leží malebné městečko Cavtat, známé pro svou okouzlující pobřežní promenádu a malebné výhledy.

Dalmatské ostrovy, zejména Hvar, Korčula a Brač, jsou klenoty Jadranu a jsou snadno dostupné trajektem. Hvar je oslavován pro svůj pulzující noční život, historické město Hvar a ohromující levandulová pole. Korčula, věhlasné místo narození Marca Pola, se může pochlubit dobře zachovalým středověkým starým městem a okouzlujícími vinicemi. Brač je známý pro svou zářivou pláž Zlatni Rat (Zlatý roh), unikátní písečnou kosu, která mění tvar s přílivem a odlivem. Dále na jih město Split nabízí dokonalé spojení starověké historie a moderního bydlení. Diokleciánův palác, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je svědectvím římské architektury a živá nábřežní promenáda Riva je ideální pro pozorování lidí. Nedaleké historické město Trogir je malým klenotem se zachovalým středověkým jádrem, které je také zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Pro milovníky přírody je Národní park Krka s kaskádovými vodopády a nedotčenými řekami jednodenním výletem z jižní Dalmácie. A pro ty, kteří chtějí uniknout do ostrovního ráje, nabízí klidné útočiště Ostrov Mljet se svěžím národním parkem a klidnými jezery. Nesčetné pláže v regionu, od oblázkových zátok po písečné pobřeží, poskytují dostatek příležitostí ke koupání, opalování a vodním sportům, díky čemuž je Jižní Dalmácie prvotřídní destinací pro milovníky pláží i milovníky kultury.

 

Jižní Dalmácie nabízí širokou škálu aktivit a akcí, které návštěvníky zabaví po celý rok. Milovníci vodních sportů najdou svůj ráj podél pobřeží Jaderského moře s možnostmi, jako je plachtění, windsurfing, jízda na kajaku a potápění. Křišťálově čisté vody a příznivé větry z něj dělají hlavní místo pro tyto aktivity. Dalmatské ostrovy, včetně Hvaru a Brače, jsou zvláště proslulé svými zařízeními pro vodní sporty a živými plážovými kluby, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro milovníky dobrodružství i pro milovníky pláží.

Významným tahákem tohoto regionu jsou také kulturní akce a festivaly. Dubrovník hostí proslulý Dubrovský letní festival, měsíce trvající oslavu hudby, divadla a tance, s představeními v historických prostorách, jako je Rektorův palác a St. Blaiseův kostel. Mezinárodní filmový festival v Dubrovníku je dalším vrcholem pro filmové fanoušky. Kromě toho Splitský letní festival nabízí rozmanitý program uměleckých a kulturních akcí v srdci starého města Splitu, včetně koncertů vážné hudby, opery a divadelních představení. Chcete-li ochutnat místní tradice, mohou návštěvníci navštívit různé lidové festivaly a hostiny s chorvatskou hudbou, tancem a kuchyní.

Přírodní krásy jižní Dalmácie zve milovníky přírody k prozkoumání jejích národních parků, turistických stezek a cyklistických tras. Přírodní park Biokovo se svým členitým horským terénem a úchvatnými výhledy je rájem pro turisty. Národní park Krka nabízí úžasné vodopády a malebné turistické stezky, zatímco ostrovy Elafiti poskytují příležitosti pro pěší turistiku a cykloturistiku uprostřed svěží středomořské krajiny. Ať už jste milovníkem dobrodružství, milovníkem kultury nebo přírody, Jižní Dalmácie nabízí pestrou škálu aktivit a akcí, které vytvoří nezapomenutelné zážitky pro všechny typy cestovatelů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142