9denní zájezd – Istrie – od 24507Kč

Chorvatsko, Istrie, ubytování Eden, za 24507Kč

Eden – Istrie – od 24507Kč

  • Polopenze
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 9 dní
  • Cena za 1 osobu – 24507Kč


ISTRIE

Istrie je malebný poloostrov nacházející se v severozápadní části Chorvatska, vyčnívající do Jaderského moře. Jeho jedinečná geografická poloha z něj činí podmanivou destinaci pro cestovatele. Istrie, ohraničená na severu Slovinskem, Kvarnerským zálivem na východě a Jaderským mořem na západě a jihu, nabízí rozmanitou krajinu charakterizovanou úžasným pobřežím, zvlněnými kopci a bujnou zelení.

Pobřeží Istrie je známé svými nedotčenými plážemi, skrytými zátokami a křišťálově čistou vodou, díky čemuž je oblíbenou destinací pro opalování a milovníky vodních sportů. Ve vnitrozemí se region může pochlubit úrodnými rovinami a vinicemi pokrytými kopci, které jsou domovem okouzlujících středověkých měst a vesnic. Krajina vnitrozemí je poznamenána olivovými háji, vinicemi a lesy, zatímco pobřeží nabízí dramatické útesy, okouzlující rybářské vesnice a starobylá pobřežní města jako Pula, Rovinj a Poreč.

Díky mírnému středomořskému klimatu a bohatým přírodním krásám se Istrie stala vyhledávanou destinací pro turisty, kteří hledají odpočinek i dobrodružství. Jeho rozmanitá geografie nabízí širokou škálu aktivit, od objevování historických míst a vychutnávání si lahodné místní kuchyně až po pěší turistiku v přírodních parcích a užívání si vodních sportů podél úžasného pobřeží, díky čemuž je Istrie skutečným klenotem Chorvatska.


Prohlédnout více fotografií >>>


Kultura a historie Istrie jsou stejně bohaté a rozmanité jako její geografie. Region má hluboké historické dědictví ovlivněné různými civilizacemi, které zde zanechaly stopy v průběhu staletí. Historii Istrie lze vysledovat až ke starým Římanům, kteří zakládali důležitá sídla a zanechali po sobě dobře zachované památky, jako je pozoruhodný římský amfiteátr v Pule. Později se Istrie stale součástí Byzantské říše, po které následovala období vlády Benátčanů, Habsburské monarchie a Rakousko-Uherska, z nichž každá přispěla do kulturní mozaiky regionu.

Jedním z nejvýznamnějších kulturních aspektů Istrie je její benátské dědictví, které je patrné v architektuře, kuchyni a dokonce i v místním dialektu. Okouzlující pobřežní města s úzkými dlážděnými uličkami a barevnými budovami tento vliv odrážejí. Istrijská kuchyně je oslavována pro své středomořské chutě, pokrmy na bázi lanýžů a výjimečné olivové oleje a vína. Historii a kulturu regionu předvádějí také četné festivaly, včetně slavného Rovinjského letního festivalu, který po celé léto nabízí hudební, taneční a umělecké akce.

Istrie má živou a odolnou kulturu, která se vyvíjela po staletí a mísila různé vlivy do jedinečné a podmanivé identity. Dnes je kulturní dědictví regionu oslavováno prostřednictvím muzeí, galerií a kulturních akcí, které umožňují návštěvníkům nahlédnout do jeho bohaté historie a tradic.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch je na Istrii prosperujícím odvětvím, které svými rozmanitými atrakcemi přitahuje návštěvníky z celého světa. Jedním z hlavních taháků je jeho ohromující pobřeží, zdobené četnými nedotčenými plážemi. Ať už dáváte přednost písečným břehům nebo skalnatým zátokám, Istrie má co nabídnout každému milovníkovi pláží. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Punta Križa u Rovinje, známá pro své křišťálově čisté vody a malebné okolí, a Poloostrov Kamenjak, přírodní rezervace s mnoha odlehlými zátokami a skalnaté pláže ideální pro šnorchlování a potápění.

Kromě pláží má Istrie mnoho míst, která prostě musíte vidět a která ukazují její bohatou historii a přírodní krásy. Starověký římský amfiteátr v Pule je ikonickou památkou, zatímco město Poreč se může pochlubit ohromující Eufraziovou bazilikou, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a je známá svými byzantskými mozaikami. Malebné město Rovinj je dalším klenotem se svým okouzlujícím Starým Městem, barevnými budovami a živou atmosférou. Ve vnitrozemí jsou města Motovun a Grožnjan na kopcích známá svou středověkou architekturou a uměleckými komunitami. Milovníci přírody mohou prozkoumat Národní park Brijuni, skupinu ostrovů známých svou rozmanitou flórou a faunou, nebo přírodní park Učka, který nabízí turistické stezky s úchvatnými panoramatickými výhledy.

Istrijská směs přírodních krás, historických památek a kulturního bohatství z ní dělá pozoruhodnou destinaci pro turisty, kteří hledají rozmanitý a pohlcující zážitek. Ať už vás zajímá objevování starověké historie, vychutnávání delikátní kuchyně nebo jen lenošení na malebných plážích, na Istrie si každý užije něco.

 

Istrie nabízí během roku širokou škálu aktivit a akcí, které uspokojí různé zájmy. Pro outdoorové nadšence nabízí rozmanitá krajina regionu dostatek příležitostí pro pěší turistiku, cyklistiku a vodní sporty. Přírodní park Učka a mys Kamenjak jsou oblíbenými destinacemi pro pěší turistiku a cykloturistiku s dobře značenými stezkami, které vedou k úžasným vyhlídkám a skrytým zátokám. Pobřeží Istrie také nabízí vynikající podmínky pro plachtění, windsurfing a kiteboarding, což z něj dělá ráj vodních sportů.

Kulturní akce jsou nedílnou součástí istrijského života s četnými festivaly a setkáními oslavujícími tradice a umění regionu. Filmový festival v Pule, který se koná v římském amfiteátru, je jedním z nejstarších filmových festivalů v Evropě a přitahuje filmaře i cinefily. Gastronomické festivaly na Istrii, jako jsou akce s lanýžovou tématikou v Motovunu a Buzetu, předvádějí kulinářské speciality regionu. Kromě toho se můžete ponořit do místních tradic na akcích, jako je Letní festival v Rovinji, který během léta nabízí hudbu, tanec a kulturní vystoupení.

Milovníci vína by si neměli nechat ujít Istrijské vinné stezky, které vedou k některým z nejlepších vinic a vinařství v regionu. Ochutnávky vín a prohlídky jsou skvělým způsobem, jak zažít vzkvétající vinařskou kulturu Istrie. Celkově lze říci, že rozmanité aktivity a akce na Istrii zajišťují, že se vždy děje něco vzrušujícího, ať už jste milovníkem kultury, přírody nebo si prostě chcete odpočinout a užít si místní životní styl.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142