Crikvenica > Omorika > 8denní > Polopenze s nápoji

Chorvatsko, Crikvenica, Omorika, za <span>17.180</span>Kč
  • Cena za 1 osobu – 17.180
  • Polopenze s nápoji
  • Doprava – Vlastní
  • Délka pobytu – 8 dnů
  • Termín – od 25.06.2024 do 02.07.2024

****Omorika – Crikvenica (Chorvatsko)

Hodnocení návštěvníků: 4.3/5, celkem hodnoceno 20x    Přečíst >>>

Hotel Omorika je příjemný plážový hotel situovaný na svahu, blízko pěkné oblázkové pláže a asi 2,5 km od centra lázeňského letoviska Crikvenica. Hotel má 120 prostorných pokojů a nabízí hostům řadu vybavení, včetně restaurací, sportovišť, masážního salónu a kongresového sálu. Klienti mohou využívat různé sportovní aktivity, včetně stolního tenisu, tenisu, minigolfu a vodních sportů na pláži.

Ubytování v hotelu zahrnuje vkusně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, které mají vlastní sociální zařízení a balkon s výhledem na moře nebo do okolí. Hotel nabízí polopenzi s bufetovou snídaní a večeří, včetně místních točených nápojů u večeře. Hosté si také mohou objednat servírované obědy.

Hotel Omorika je vhodný pro ty, kteří hledají pohodlný pobyt blízko pláže s možnostmi pro zábavu, sport a relaxaci. Pláže v této oblasti jsou známé svou kvalitou a čistotou vody, a na pláži jsou k dispozici lehátka se slunečníky a různé vodní sporty za poplatek. Hotel také pořádá pravidelné taneční večery s živou hudbou pro zábavu hostů.

>> VŠECHNY POBYTY V TOMTO HOTELU <<
>> DALŠÍ POBYTY V LOKALITĚ CRIKVENICA <<


Crikvenica je malebné pobřežní město nacházející se v severní části Chorvatska, uhnízděné podél úžasného Jaderského moře. Crikvenica se nachází v župě Primorje-Gorski Kotar a může se pochlubit vynikající geografickou polohou. Jeho blízkost k městu Rijeka, jednomu z největších chorvatských přístavních měst, je snadno dostupná pro domácí i mezinárodní cestovatele. Město je strategicky umístěno mezi hustými borovicemi porostlými svahy Vinodolského údolí a azurovými vodami Jadranu a poskytuje návštěvníkům harmonické spojení přírodních krás a pobřežního kouzla.

Geografie města se vyznačuje středomořským klimatem s horkými, suchými léty a mírnými zimami, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají slunce, moře a relaxaci. Nádherné pobřeží Crikvenice se vyznačuje směsí oblázkových a písečných pláží, orámovaných bujnou zelení, což vytváří podmanivý kontrast barev a textur. Poloha města nabízí četné možnosti venkovní rekreace, od koupání a opalování po pěší turistiku v okolních kopcích a poznávání okolních ostrovů, jako je Krk a Cres. Crikvenica svou podmanivou směsí přírodních krás a pobřežních půvabů nadále přitahuje návštěvníky, kteří hledají klidný únik od běžných starostí na chorvatském pobřeží Jaderského moře.


Prohlédnout více fotografií >>>


Crikvenická kultura a historie jsou hluboce propojeny s její geografickou polohou podél pobřeží Jaderského moře. Jeho bohaté dědictví sahá až do starověku, kdy bylo osídleno různými civilizacemi, včetně Ilyrů a Římanů. V průběhu staletí bylo svědkem vlivu různých panovníků, včetně Benátčanů a habsburské monarchie, což zanechalo stopy na architektuře a kulturních tradicích města.

Jedním z nejpozoruhodnějších kulturních aspektů Crikvenice je její živé námořní dědictví. Rybolov a mořeplavba hrály klíčovou roli v historii města, utvářely jeho identitu a tradice. Každoroční oslava Rybářského týdne je svědectvím tohoto námořního odkazu a představuje tradiční rybářské soutěže, hody z mořských plodů a hudbu, která ctí námořnické kořeny města. Kromě toho se Crikvenica může pochlubit bohatou hudební scénou s různými festivaly a akcemi po celý rok, které představují klasickou i současnou hudbu, což dále zvyšuje její kulturní živost.

Kulturní scéna Crikvenice se odráží také v jejím architektonickém dědictví, s okouzlujícími historickými budovami a kostely rozesetými po celém městě. Kostel sv. Antonína Opata z 15. století je výraznou ukázkou historické architektury města. Návštěvníci si mohou prohlédnout Městské muzeum Crikvenica, aby získali hlubší vhled do kulturního a historického vývoje regionu. Díky spojení historických vlivů, živých tradic a hlubokého spojení s mořem nabízí Crikvenica jedinečný kulturní zážitek pro ty, kteří tento pobřežní klenot v Chorvatsku zkoumají.

Nezapomeňte si před cestou do Chorvatska sjednat kvalitní cestovní pojištění :: reklama

Cestovní ruch je srdcem identity Crikvenice a město je známé svými úžasnými plážemi a bohatými rekreačními příležitostmi. Městské pláže, jako je Crikvenica City Beach a Kacjak Beach, nabízejí křišťálově čistou vodu a různé vodní sporty, takže jsou ideální pro opalování, plavání, šnorchlování a surfování. Promenáda Riviera je oblíbeným místem pro klidné procházky, lemovaná kavárnami a restauracemi, kde si návštěvníci mohou vychutnat malebný výhled na Jaderské moře.

Kromě pláží se Crikvenica může pochlubit několika místy, která musíte vidět a poskytují kulturní a historické pohledy. Muzeum města Crikvenica je pokladnicí místní historie, vystavuje artefakty a výstavy, které zdůrazňují námořní dědictví a kulturní tradice města. Kostel sv. Antonína Opata je se svou gotickou architekturou a složitými freskami historickým klenotem. Pro milovníky přírody nabízí nedaleké Vinodolské údolí turistické stezky přes bujné lesy a malebné vyhlídky.

Za hranicemi města mohou návštěvníci prozkoumat úžasný ostrov Krk spojený s pevninou mostem, kde mohou objevovat okouzlující vesnice, historická místa a krásnou krajinu. Národní park Plitvická jezera, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je také v dojezdové vzdálenosti a představuje řadu kaskádových jezer a vodopádů uprostřed bujné zeleně. Díky těmto přírodním a kulturním zajímavostem je Crikvenica fantastickou destinací pro cestovatele, kteří hledají rozmanité zážitky na chorvatském pobřeží.

 

Crikvenica a její okolí nabízí nepřeberné množství aktivit a akcí, které návštěvníky pobaví po celý rok. Jednou z nejoblíbenějších aktivit jsou vodní sporty, včetně windsurfingu, vodního skútru a potápění, díky křišťálově čisté vodě Jadranu. Městský přístav je centrem pro milovníky plachtění a výlety lodí na nedaleké ostrovy, jako je Krk a Cres, jsou fantastickým způsobem, jak prozkoumat přírodní krásy regionu.

Kulturní akce a festivaly jsou také vrcholem kalendáře Crikvenice. Během letních měsíců ožívá Crikvenický letní festival, který nabízí koncerty živé hudby, umělecké výstavy a divadelní představení pod širým nebem, která oslavují kulturní dědictví města. Týden rybářů, jak již bylo zmíněno, je jedinečná událost, která představuje námořní tradice regionu, doplněná rybářskými soutěžemi, hody s plody moře a živou hudbou.

Pro milovníky přírody a turisty nabízí Vinodolské údolí řadu turistických a cyklistických stezek, které vás provedou nedotčenými lesy, kolem vodopádů a po malebných vyhlídkách. Nedaleký národní park Risnjak navíc poskytuje příležitosti pro náročnější túry uprostřed drsné krajiny regionu Gorski Kotar. Ať už vás zajímají kulturní slavnosti, vodní sporty nebo venkovní dobrodružství, Crikvenica a její okolí nabízí pestrou škálu aktivit a akcí, které uspokojí nejrůznější zájmy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Warning: include(php/system/toplist.php): Failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142

Warning: include(): Failed opening 'php/system/toplist.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/329324/virtual') in /data/web/virtuals/329324/virtual/www/subdom/chorvatsko/wp-content/themes/newscard/footer.php on line 142